25 Temmuz Perşembe 2024

HDP’li Buldan'dan 6'lı masaya rest! "Adayımızı Şubat’ın ilk haftası açıklayabiliriz"

HDP’li Buldan'dan 6'lı masaya rest! "Adayımızı Şubat’ın ilk haftası açıklayabiliriz"

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı, adaylık açıklamasında bulundu. Eli kanlı narko-terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan, cumhurbaşkanı adaylarını, şubatın ilk haftası kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, seçim tarihi için 14 Mayıs'ı işaret etmişti. Bu kapsamda partilerin çalışmaları da hız kazanırken, muhalefet kanadında ise aday belirsizliği sürüyor.

6'LI MASA HALA ADAY BULAMADI

Sık sık bir araya gelen 6'lı masa liderleri, son olarak 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya gelecek. Ortak adayın ise toplantı sonrası açıklanması bekleniyor.

ADAYI AÇIKLAYAMAYABİLİRİZ!

Bir türlü aday belirleyemeyen, iç çekişme ve itirazlarla bugüne kadar gelen 6'lı masada aday konusunun duyurdukları tarihte de netleşmeme ihtimali olduğunu aktaran Ali Babacan cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat'ta belirleme niyetinde olduğunu ancak bunun bir hafta ya da 10 gün uzayabileceğini belirtti.

"13 ŞUBAT ÖNCESİ AÇIKLARIZ"

Öte yandan gözler Emek ve Özgürlük İttifakı'na çevrildi.Aday belirsizliğine ilişkin açıklama, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan geldi.

Pervin Buldan, adaylarını Millet İttifakı'ndan önce açıklayacaklarını belirterek, "13 Şubat öncesi açıklarız. Muhtemelen şubat ayının ilk haftası olur." ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum