25 Haziran Salı 2024

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e gönderme: 'Şehitlere değil ayakkabıya bakan kafa'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e gönderme: 'Şehitlere değil ayakkabıya bakan kafa'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Süleyman Soylu'nun askerlerle yer sofrasında yemek yemesini eleştiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'i isim vermeden eleştirdi. Selvi, ''Süleyman Soylu ve askerlerin ayakkabılarını çıkarıp oturması gibi korkunç bir tehlikeyi tespit etmişler! Ayakkabı çıktı ya, rejim elden gidecek demektir. Şehitlere değil, ayakkabıya bakan kafa.'' ifadelerini kullandı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıla Van ile Şırnak arasında yer alan Belbuka Üst Bölgesi'nde Mehmetçikle birlikte girdi. Burada askerlerle yer sofrasında yemek yiyen Bakan Soylu, bazı kesimler tarafından eleştirildi.

 

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Soylu'nun sınır karakolunda askerlerle yediği yemeğin fotoğrafını paylaşarak, "38 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum, terörün en saldırgan dönemlerinde sınır karakolları gördüm, Türk askerinin postalını çıkarıp yerde yediğini ilk defa görüyorum." yorumunu yaptı.

 

Bakan Soylu, sınırda çekilen fotoğrafını eleştiren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'e sosyal medya hesabından verdiğini yanıtta, "Belbuka Üst Bölgesi psikolojisini bozmuş anlaşılan, it ürür kervan yürür!" ifadesini kullandı.

 

Bugünkü köşesinden Özdil'in Soylu'yu hedef alan açıklamalarına değinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Süleyman Soylu ve askerlerin ayakkabılarını çıkarıp oturması gibi korkunç bir tehlikeyi tespit etmişler! Ayakkabı çıktı ya, rejim elden gidecek demektir. Şehitlere değil, ayakkabıya bakan kafa.” görüşünü dile getirdi.

 

Selvi yazısında, "Orada gecenin kör karanlığında eksi 20 derecede baş başasın. Yılbaşında eşinden, çocuğundan ayrı vatan nöbetindesin. Ziyaretine bakanın geliyor, komutanların bulunuyor. Aynı yerde diz kırıp oturup, sohbet ediyorsun. Bu büyük bir moral olmaz mı? Cumhurbaşkanı telefonla bağlanıyor, senin yeni yılını tebrik ediyor. Bu mesaj üs bölgelerindeki askerlere ulaşıyor. Onlar 'Benim bakanım yanında. En zor gecede dahi Cumhurbaşkanım beni unutmuyor. Devletim arkamda' diye düşünüyor. Bu tablo üs bölgesindeki askerin moralini yükseltirken, belli ki Bodrum’daki villalarında yılbaşı kutlaması yapan birilerinin moralini bozmuş." değerlendirmesinde bulundu.

 

Yazının tamamını okumak için: https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-selvi/o-fotograf-eksi-20de-cekildi-41706209

Yeni Yorum