31 Ocak Salı 2023

İçişleri Bakanı Soylu ve Bakan Yardımcısı Çataklı’dan Ümit Özdağ’a peş peşe yalanlama

Dün akşam, HaberTürk Tv ekranlarında, siyasi cinayetleri iddialarıyla ilgili kendini özne konumuna getiren ve silah ruhsatı başvurusunda bulunduğunu ancak verilmediği iddia eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yalanladı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah İstanbul’da yaptığı konuşmasında Ümit Özdağ’ın hem silah ruhsatının hem de korumasının olduğunu vurgularken, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’da yaptığı yazılı açıklamada, “Ümit Özdağ  dün akşam katıldığı bir programda silah ruhsatı başvurusunda bulunduğunu ancak verilmediği söylemiştir.  En iyi ihtimalle unutkanlık sorunu yaşıyor olabilir, biz hatırlatalım: Kendisi adına 2000 ve 2001 yıllarında düzenlenmiş olan 2 ayrı silah ruhsatı  bulunmaktadır.  Yusufeli Asl. Cez. Mah. 2012/57 Esas ve 2013/5 sayılı Kararı ile resmi belgenin düzenlemesinde yalan beyanda bulunmak suçundan dolayı adli para cezasına çarptırılmış, cezası 15.01.2013 tarihinde kesinleşmiş olmasına rağmen bu 2 silah ruhsatı süresiz düzenlendiği için iptal edilmemiştir ve halen geçerlidir.

 

Ayrıca; 

 

2019 yılında 6136 sayılı Kanununda memnu hakların iadesi alanlara silah ruhsatı verilmesi imkanı tanıyan düzenleme sonrası başvurusu üzerine 30.12.2020 ve 27.07.2021 tarihlerinde 2 ayrı silaha daha ruhsat düzenlenmiştir. 

 

Sonuç:

 

Ümit Özdağ’ın adına düzenlenmiş 4 ayrı silah ruhsatı bulunmaktadır.  Bunun yanı sıra yakın polis korumasıyla korunmaktadır. Kendisine Tavsiyemiz:

Acilen doktoruna başvurmasıdır! Basın mensupları ve takipçilerine önerimiz ise  bu kişiyi ciddiye almamalarıdır.” dedi.

Yeni Yorum