19 Temmuz Cuma 2024

İstanbul Boğazı'nda gövde gösterisi: Cumhuriyet'in 100. yılında 100 savaş gemisi ile tarihi geçit töreni

İstanbul Boğazı'nda gövde gösterisi: Cumhuriyet'in 100. yılında 100 savaş gemisi ile tarihi geçit töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet'in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri’ne katılıyor. Cumhuriyet'in 100'üncü yılında TCG Anadolu'nun da aralarında bulunduğu 100 savaş gemisi ile tarihi geçit töreni gerçekleştiriliyor. TCG Anadolu gemisinden töreni takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çimariva selamı verildi.

https://x.com/rterdogan/status/1718635111590035514?s=46&t=kgYu0XH04hCo9hDKdwyLsQ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinlikleri’ne katılıyor.

 

Resmi geçitte fırkateynler, ada sınıfı korvetler, mayın avlama gemileri, amfibi gemiler, karakol gemileri, lojistik gemileri, hücumbotlar ve denizaltıları görev alıyor.

 

Tören geçişi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı unsurları tarafından 101 pare top atışı yapılacak. 

 

HAVADA, KARADA, DENİZDE CUMHURİYET COŞKUSU

 

SOLOTÜRK gösteri uçakları İstanbul Boğazı semalarında nefes kesen bir gösteri gerçekleştirdi.

 

TÜRK DONANMASINDAN ERDOĞAN'A ÇİMARİVA SELAMI

 

Türk donanması tarihinin en büyük resmi geçidinin gerçekleştiği İstanbul Boğazı'nda, TCG Anadolu gemisinden töreni takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Çimariva selamı verildi.

 

Çimariva; personelin gemi boyunca düzenli bir şekilde selamlama için yanyana dizilmesidir. Personelin aynı hizada nizami olarak durabilmesi için fiziki olarak aynı yapıda seçilmesi ve aynı tip giyinmesi gerekmektedir.

Yeni Yorum