22 Şubat Perşembe 2024

LGBT yürüyüşünde gülümseyerek poz veren gazeteci Nilay Örnek, icazet törenine giden hafızların görüntüsünü hedef aldı!

LGBT yürüyüşünde gülümseyerek poz veren gazeteci Nilay Örnek, icazet törenine giden hafızların görüntüsünü hedef aldı!

Daha önce LGBT yürüyüşüne destek veren Gazeteci Nilay Örnek, hafızlığını tamamlayan 393 öğrenci için düzenlenen icazet törenindeki yürüyüşle ilgili "Birlik ve beraberliği bozuyor" yorumunda bulundu. Örnek'in iki yüzlü tavrı sosyal medyada gündem oldu.

 

Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii Kur'an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan 393 öğrenci için düzenlenen icazet törenindeki yürüyüşü Gazeteci Nilay Örnek'i rahatsız etti. 

Örnek, yürüyüşle ilgili "Bu görüntüye izin veren, buna oy veren, içinde bulunan kim varsa asıl toplum düzenini, birlik ve beraberliği, huzuru bozan odur. Bu ne yahu! Daha neler; paralı kanaldaki kadın omzundan, parktaki yogadan, sanatçı tipinden rahatsız olanların yaptığı. Bakıp bakıp sinirleniyorum." yorumunda bulundu.

 

Örnek'in toplumsal huzuru ve birlikteliği hedef alan bu paylaşımı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. 

 

Örnek, daha sonra başka bir tweet paylaşarak, "Sarık ve cübbe ile yürüyerek tekbir getiren adamların fotoğrafı özelinde "onların inançları, saygı duyalım" diyen bana yazmazsa sevinirim. Dindar pek çok insan tanıyorum; "birlikte yaşıyoruz, birlikte iyiyiz de". Beni birine, birini bana düşman etmek için "sivriltenler" utansın" ifadesini kullandı.

İKİYÜZLÜ TAVIR: LGBT'YE DESTEK HAFIZLARA TEPKİ

 

Nilay Örnek'in, geçmiş dönemde LGBTİ'nin sözde Onur Yürüyüşü'ne katıldığı ve gülümseyerek poz verdiği ortaya çıktı.

Yeni Yorum