23 Şubat Cuma 2024

Mafya sever Özdil’den göçmen provokasyonu

Mafya sever Özdil’den göçmen provokasyonu

FETÖ ve PKK'lı hesaplar tarafından Türkiye'de sahte videolarla yapılmak istenen ırkçı dezenformasyona mafya elebaşı sever Sözcü yazarı Yılmaz Özdil de katıldı.

Van Valiliği ve Göç İdaresi Başkanlığı’nın yalanlamalarına rağmen, Sözcü yazarı Özdil, eski ve/veya Türkiye’ye sınırlarına ait olmayan göçmen görüntülerini sosyal medya hesabı Twitter’dan servis ederek bir provokasyona imza attı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

 

Van Valiliği, sosyal medyada yer alan İran sınırından Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yapan bir grup düzensiz göçmenle ilgili görüntülerin geçen yıl Twitter'da paylaşıldığını ve İran topraklarında çekilmiş olduğunun tespit edildiğini duyurdu.

 

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

 

03.05.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yapan kişiler olduğu iddia edilen paylaşımlar ile ilgili olarak;

 

Yapılan araştırmada paylaşıma konu olan görüntülerin  geçtiğimiz yıl 04.05.2021 tarihinde  @rusentakva isimli twitter kullanıcısı tarafından paylaşıldığı ve İran İslam Cumhuriyeti topraklarında çekilmiş olduğu tespit edilmiştir.

 

Farklı tarih, lokasyon ve kişilere ait  görüntülerin sınır hattında alınan tedbirlere bağlı olarak ülkeye giriş teşebbüslerinin engellenmesi sonucunda, göçmen kaçakçıları tarafından reklam amaçlı paylaşıldığı, anlaşılmaktadır.

 

Bahse konu görüntüler üzerinden idareyi yıpratmak adına yapılan bir kısım kasıtlı paylaşımlar, düzensiz göçle mücadeleye zarar verdiği gibi göçmen kaçakçılarının bu yöndeki faaliyetlerine katkı sunmaktadır.

 

Sınırlarımıza yönelik düzensiz göç hareketlerinin engellenmesi ve göçmen kaçakçılığı suçuna iştirak eden veya organize eden kişi ve yapıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarımız Askeri Hudut Birlikleri, Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik Teşkilatları ile Güvenlik Korucuları İHA/SİHA’lar dahil olmak üzere teknolojinin sağladığı tüm imkanları kullanılarak koordine içinde kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

 

Güvenlik birimlerimizce 2022 yılı içerisinde illegal yollarla ülkemize girmeye çalışan toplam  37.066 düzensiz göçmen  engellenmiştir. Ayrıca göçmen kaçakçılığında kullanılan 294 araca el konulmuş ve göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 708 organizatör yakalanmıştır. Yakalanan Organizatörler hakkında yasal işlem yapılarak adli mercilere teslim edilmiştir.

 

Nitekim defaatle ifade edildiği gibi illegal yollarla ülkemize giriş yaptığı tespit edilen düzensiz göçmenlerin ülkelerine ya da üçüncü ülkelere sınır dışı işlemleri devam etmektedir.

GÖÇ İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDAN YALANLAMA

 

Göç İdaresi Başkanlığı Uyum İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe Ok, söz konusu görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada, “Evet yazıklar olsun! 

Defalarca bizim topraklarımıza ait olmadığını açıkladığımız bu alçakça yalanları üretenlere, yayanlara, alet olanlara yazıklar olsun…” dedi.

MAFYA SEVER ÖZDİL

 

Son dönemde Özdil, Türkiye Cumhuriyeti karşıtlığı ile bilinen, kırmızı bülten ile aranan, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’e olan hayranlığı ile biliniyor.

Yeni Yorum