14 Temmuz Pazar 2024

PKK borazanı rapçi Ezhel'den küstah sözler: "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur"

PKK borazanı rapçi Ezhel'den küstah sözler: "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur"

Gençlerin beynini yıkamaya çalışan şarkılarında adeta uyuşturucu pazarlayan 'Ezhel' takma adıyla bilinen rapçi Serkan İpekçioğlu, sosyal medyada katıldığı bir sohbet odasında terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptı. "Kürdistan'ı savunuyorum" diyen İpekçioğlu, sözlerinin devamında ise "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur" şeklinde akla ziyan ifadeler kullandı.

Bir süre önce Almanya'ya kaçan 'Ezhel' adıyla bilinen rapçi Serkan İpekçioğlu, Twitter'da katıldığı bir sohbet odasında, eli kanlı terör örgütü PKK''yı aklamak için elinden geleni yaptı. 

"Kürdistan'ı savunuyorum" diyen İpekçioğlu, PKK'nın propagandasını yaparak, "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur" ifadelerini kullandı.

"BİR ŞEKİLDE BU MESELE ÇÖZÜLECEK"

Sözde şarkıcı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan'ı ve Kürt halkını savunuyorum ama bence zaten Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum."

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Rapçi Ezhel'in küstah açıklamaları sosyal medyada büyük tepki topladı. Sosyal medya kullanıcıları, "Sonunda gerçek yüzünü gösterdi", "Cezaevine girdiğinde FreeEzhel diyerek özgürlüğünü istediğime pişman oldum" diyerek sitem etti. Bir sosyal medya kullanıcısı da "Ben hiçbir zaman Kürtçe'den, Kürtçe konuşan insanlardan rahatsız olmadım. Ancak "Kürdistanın başkenti" diyerek bir devlet varlığından bahseden bölücülerden hep nefret ettim" diyerek terör örgütü PKK ve Kürt halkı arasındaki ayrımı yapamayan rapçi Ezhel'e tepki gösterdi.

"PKK'NIN UYUŞTURUCU PARALARI AVRUPA'DA RAPÇİLER İLE AKLADIĞI" İDDİASI

Geçtiğimiz aylarda, gençleri uyuşturucuya özendiren sözde sanatçıların PKK bağlantısı olduğu iddia edilmişti.

Örgütle bağlantılı aşiretlerin, uyuşturucu yoluyla devşirdiği kara paraları, Almanya'da bulunan 'Xatar' takma adlı rapçi üzerinden akladığı öne sürülmüştü.

Ezhel dahil son dönemde popüler olan birçok yeni nesil rapçinin akıl hocası olarak bilinen Xatar'ın, müzik platformu Spotify üzerinden dinlenme oranlarını manipüle ettiği ve bu yolla ün oluşturduğu iddia edilmişti.

Yeni Yorum