24 Temmuz Çarşamba 2024

Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın sökülen rütbeleri geri verildi! Peki bu 2 polis müdürünün rütbeleri neden sökülmüştü…

Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın sökülen rütbeleri geri verildi! Peki bu 2 polis müdürünün rütbeleri neden sökülmüştü…

Disiplin Kurulu kararıyla rütbeleri sökülen, silahlarına el konulan, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara girişleri yasaklanan eski emniyet müdürleri Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbeleri iade edildi.

 

Gazete Duvar'dan Can Bursalı'nın haberine göre Disiplin Kurulu'na verilen Uzun ve Avcı, kendileriyle ilgili kararı yargıya taşıdı. Emekli olduktan sonra elde ettikleri hakları elinden alınan Uzun ve Avcı'nın başvurusu, idari yargı tarafından kabul edildi.

 

Karar, İçişleri Bakanlığı'na tebliğ edildi. Tebliğin ardından bakanlık yargı kararını işleme koydu ve Uzun ile Avcı'nın rütbeleri, beylik silahları ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait binalara giriş hakları geri verildi.

 

Peki Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbeleri neden sökülmüştü!

 

Hanefi Avcı: Terör tutuklusu HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ı savunduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma yürütülen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) eski Daire Başkanı Hanefi Avcı'nın 20 Haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.

Sabri Uzun: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek tweet'i attığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un rütbeleri söküldü.

Kılıçdaroğlu’da vaat etmişti!

 

Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olurlarsa eski emniyet müdürlüleri Sabri Uzun ve Hanefi Avcı'nın rütbelerini geri vereceklerini vaat etmişti.

 

 

"Sabri Uzun da Hanefi Avcı da unutmasın. Gelecek sandık. Onların sökülen rütbelerini aynen dikeceğiz."

 

Yeni Yorum