17 Ağustos Çarşamba 2022

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde 16 şüpheliye tutuklama talebi

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde 16 şüpheliye tutuklama talebi

Beşiktaş eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 17 şüpheliden 16’sı tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Şüphelilerden birinin covid-19 testinin pozitif çıktığı ve hastanede karantinaya alındığı öğrenildi.

 

İstanbul Bakırköy’de 27 Ocak akşamı meydana gelen olayda, Beşiktaş Jimnastik Kulübü eski yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu sahibi olduğu mekanda silahlı saldırıya uğradı. Bacaklarından 7 kurşunla vurulan Mahmutyazıcıoğlu olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 17 şüpheliden 16’sı bugün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

 

TUTUKLANMALARI TALEP EDİLDİ

 

Gözaltındaki bir şüpheli ise covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle hastanede karantina altına alındı. Adliyeye sevk edilen 16 şüpheli için ise savcılık dosya üzerinden karar vererek, ifade almadan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Yeni Yorum