13 Temmuz Cumartesi 2024

Şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç vefat etti

Şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç vefat etti

Şair ve mütefekkir Sezai Karakoç 88 yaşında hayatını kaybetti. Diriliş düşüncesinin mimarı olan Karakoç, Türk edebiyatına kattığı sayısız eserle hafızalara kazındı. Karakoç'un ölümüne ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, edebiyatın usta kaleminin vefat haberi sevenlerini yasa boğdu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç'un vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

 

Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

"Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, "Diriliş Şairi" Sezai Karakoç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum."

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN, SEZAİ KARAKOÇ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

 

Şentop, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, "Şiirimizin zirve ismi 'İslam Medeniyetinin Dirilişi' davasının öncüsü Sezai Karakoç'un vefatını üzüntüyle öğrendim. Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Üstad fikir ve eserleriyle gönlümüzde yaşamaya ve yol göstermeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

"DÜNYA SÜRGÜNÜ"NÜ TAMAMLAYARAK "EN SEVGİLİ"SİNE KAVUŞTU"

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Fikir dünyamızın rehberlerinden, Diriliş Nesli'nin öncüsü, Yedi Güzel Adam'dan, Üstad Sezai Karakoç "dünya sürgünü"nü tamamlayarak "en sevgili"sine kavuştu.. Rabbim mekanını cennet, makamını âlî eylesin inşallah..." sözleriyle Sezai Karakoç için taziye mesajı yayımladı.

ÖRNEK BİR HAYAT

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın paylaştığı mesajında, "Diriliş şairi Üstad Sezai Karakoç rahmet-i Rahman'a kavuştu. Örnek bir hayat, sağlam bir fikir örgüsü ve büyük bir edebî miras bıraktı geride. Mevla mekanını cennet, makamını âli, ruhunu şâd eylesin." ifadelerine yer verdi.

Yeni Yorum