23 Temmuz Salı 2024

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan: Depremden çok bizi yoran provokatörlük

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan: Depremden çok bizi yoran provokatörlük

Şanlıurfa'daki son durumu paylaşan Vali Salih Ayhan dezenformasyon içerikli yayınlara tepki göstererek, "Bizi en çok yoran bu provokatörlük" dedi.

 

Türkiye 6 Şubat sabahına büyük bir felaketle uyandı.

 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

Sabah saat 04.17'de yaşanan deprem; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı.

 

Yaşanan mucizevi kurtuluşlar, depremzedelere, ekiplere ve milyonlara derin nefes aldırdı.

 

Yapılan özverili çalışmaları anlatan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa'da arama kurtarma çalışmalarının sona erdiğini söyledi.

 

Vali Ayhan bir başka açıklamasında ise depremin ilk anından itibaren özellikle sosyal medyada yayılan dezenformasyon içerikli bilgilere tepki gösterdi.

 

"Özel bir provakasyon gayretinin olduğunu görebilmekteyiz"

 

"Emin olun bizi depremden çok bu provokatörlük yoruyor." diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan'ın açıklamaları şu şekilde:

 

Az önce bir vatandaşımızın taziyesine gittik. 5 tane yakınını kaybetmiş bir kardeşimiz şöyle konuşuyor, devletimiz yanımızda oldu bizim apartmanımız yıkıldıktan yarım saat sonra asker, polis, sağlık ekibi geldi diye. 68 saat sonra enkazdan çıkan ve 5 akrabasını kaybeden bir kardeşimiz. Özel bir provakasyon gayretinin olduğunu görebilmekteyiz. Bir enkaza gittik orada hiç yakını olmayanlar var. Vinçler gelsin kaldırsın gitsin, bu sözlerin ardından saatler sonra bir canlı kadın çıktı sağ bir şekilde.

Yeni Yorum