23 Temmuz Salı 2024

Şehit ailelerinden Başak Demirtaş'ın canlı yayına çıkarılmasına sert tepki: Siz teröristsiniz

Şehit ailelerinden Başak Demirtaş'ın canlı yayına çıkarılmasına sert tepki: Siz teröristsiniz

PKK/YPG destekçileri tarafından iki polisin şehit edildiği ve 37 kişinin katledildiği 6-8 Ekim olaylarının azmettiricisi olarak tutuklu bulunan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın, kanlı olayların yıl dönümünde canlı yayına alınması şehit ve gazi ailelerinin tepkisine neden oldu. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, bunun bir terör propagandası olduğunu belirterek "Sizi asla ne Kürt ne Türk olarak kabul etmiyoruz. Siz teröristsiniz." ifadelerini kullandı.

 

Yeni Şafak’ın haberine göre; 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Başak Demirtaş'ın Fox TV ekranlarına çıkarılmasının pişkinliğin ötesinde milleti incitmek olduğunu söyledi.

 

Gündüz, "6-8 Ekim 2014 tarihinde HDP’nin talimatı ile terör örgütü yandaşlarının 35 il ve 96 ilçede gerçekleştirdiği saldırılarda 2 polis şehit olurken, 37 kişi hayatını kaybetmişti. Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı'nda et dağıtmak isteyen Yasin Börü ve 3 arkadaşı, bir grubun silah, taş, sopa ve kesici aletli saldırısına uğramaları sonucu sığındıkları binanın üçüncü katında linç edildi. Bebek katili PKK terör örgütü yandaşlarının saldırıları bunlarla sınırlı kalmadı. Ayrıca çok sayıda ev ve iş yeri ile okul, Kur'an kursu, kültür merkezi, müze ve yurt binasında hasar oluştu. Bu saldırıların devlete maliyeti 300 milyon liranın üzerinde olurken olaylar nedeniyle zarar gören esnafa devlet tarafından yaklaşık 50 milyon liralık ödenek sağlandı." dedi.

 

"SİZ TERÖRİSTSİNİZ"

 

Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"7 yıl önce eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'Sokağa inin' çağrısı üzerine başlayan 6-8 Ekim olaylarının yıl dönümünde, Demirtaş'ın eşine televizyon ekranlarında 'O hiç pişman olmadı' dedirtmek pişkinliğin ötesinde bu milletin ruhunu incitmek, kasıtlı bir şekilde terör propagandası yapmaktır. Sizi asla ne Kürt ne Türk olarak kabul etmiyoruz. Siz teröristsiniz."

Yeni Yorum