18 Haziran Salı 2024

Siirt ve Şırnak'ta Eren Abluka-27 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan Operasyonu başlatıldı

Siirt ve Şırnak'ta Eren Abluka-27 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan Operasyonu başlatıldı

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Şırnak ve Siirt illlerinde “Eren Abluka-27 ( Bestler Dereler–Herekol) Şehit J.Uzm.Çvş. Ercan ÖZCAN” operasyonu başlatıldı.

 

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda; Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Jandarma Komutanlıklarına bağlı Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Güvenlik Korucu Timi, Şırnak ile Siirt İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) Timlerinden oluşan 1377 personel, 106 operasyonel tim görev alıyor.

 

Operasyonun ilk gününde, Şırnak ili Bestler Dereler bölgesi ile Siirt ili Herekol bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen 8 adet mağara, 18 adet sığınak ve barınakta;

 

(7) adet jeneratör,

(1) adet anti personel roketatar mühimmatı, (51,5) metre elektrik kablosu,

(1) adet EYP düzenekli büyük tüp,

(1) adet basma düzenekli EYP,

(4) adet mevzi ve (1) adet tuzaklanmış mevzi,

(4) adet büyük tüp ile çok sayıda sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirilerek imha edildi. 

 

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN ABLUKA OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile  İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Yeni Yorum