24 Şubat Cumartesi 2024

Sözcü Gazetesi’nden, ‘Suriyeli öğrencilere Antalya’da 5 yıldızlı otelde festival’ yalanı

Sözcü Gazetesi’nden, ‘Suriyeli öğrencilere Antalya’da 5 yıldızlı otelde festival’ yalanı

Yine doğruları aktarmadığı bir haber ile işkence, savaş ve ölümden kaçarak ülkemize sığınan Suriyelileri hedef alan Sözcü gazetesi, ‘’Suriyeli öğrencilere Antalya’da 5 yıldızlı otelde festival’’ yalanını ortaya attı.

Sözcü gazetesinde yer alan iddiaya göre; Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli öğrencileri Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde 5 gün misafir edecek ve tüm masraflarını karşılayacak.

 

Sözcü’nün o yalan haberi şöyle;

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” kapsamında, Suriyeli gençler için bu ay 5 günlük Gençlik Festivali düzenleyecek.

SÖZCÜ’DEN IRKÇI DEZENFORMASYON

 

Fakat bu festivalin tüm giderleri Avrupa Birliği FRIT fonu tarafından karşılanıyor.

 

Irkçı dezenformasyon ile reytingini artırma derdinde olan Sözcü gazetesi tarafından oluşturulmak istenen algı ise bu festivalin tüm giderlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılandığı…

 

Söz konusu proje için Şubat 2019 tarihinde düzenlenen ve AB yetkililerinin de katıldığı törende şu ifadeler kullanılmıştı:

 

‘’Avrupa Birliği FRIT fonu Kapsamında, KfW tarafından yönetilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Mesleki Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum” Projesi, 3 ana bileşenden oluşuyor.

 

Okulların Mesleki ve Teknik altyapılarının geliştirilmesi amacıyla ekipman alımı ve atölye kurulumları…

 

GKAS ve ihtiyaç sahibi Türk öğrencilere yönelik Öğrenci Destek Paketleri…

 

Tüm bunlara ilişkin farkındalık ve görünürlük oluşturmaya yönelik olarak yürütülen İletişim faaliyetleri’’

Yeni Yorum