24 Şubat Cumartesi 2024

Sözcü gazetesinin Ruhsar Pekcan'a attığı iftiraya Kocaeli Valiliği yalandı: Mesnetsiz haber, Gümrük teşkilatımızın üstün başarısına gölge düşürmek için yapıldı

Sözcü gazetesinin Ruhsar Pekcan'a attığı iftiraya Kocaeli Valiliği yalandı: Mesnetsiz haber, Gümrük teşkilatımızın üstün başarısına gölge düşürmek için yapıldı

Kocaeli Valiliği, 2020 yılı Ağustos ayında Kocaeli ili Dilovası Gümrüğünde yakalanan 540 kilogram kokain ile ilgili Sözcü gazetesinde çıkan haberin tamamen yalan olduğunu bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, "Mesnetsiz haberde Gümrük teşkilatımızın bu üstün başarısına gölge düşürmek, kara çalmak için yapılan tüm değerlendirmeler gerçeklikten uzak, mevzuat bilgisinden yoksun bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır." ifadelerine yer verildi.

 

Kocaeli Dilovası Gümrüğünde 2020 yılı Ağustos ayında 540 kilogram kokain yakalanarak dev bir operasyona imza atılmıştı. Bu operasyonla ilgili Sözcü gazetesinde çıkan haberle ilgili Kocaeli Valiliği detaylı bir açıklama yaptı.

 

Tüm değerlendirmeler gerçeklikten uzak

 

"Bazı basın yayın organlarında, Kocaeli ili Dilovası Gümrüğünde 2020 yılı Ağustos ayında Gümrük birimlerimizin üstün vazife anlayışı ile 540.056,19 gram Kokain maddesi ele geçirilmesi ile ilgili mesnetsiz haberler yapıldığı müşahede edilmiştir." ifadelerine yer verilen açıklamada, "Mesnetsiz haberde Gümrük teşkilatımızın bu üstün başarısına gölge düşürmek, kara çalmak için yapılan tüm değerlendirmeler gerçeklikten uzak, mevzuat bilgisinden yoksun bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır." denildi. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

 

"Kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleyi gölgeliyor"

 

"Bu başarılı çalışma Gümrüklerden sorumlu Ticaret Bakanlığımızın bu konulara münhasır analiz merkezinin tespiti, aynı zamanda Bakanlık merkezinin ve bizatihi Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın Valiliğimize ve operasyonel birimlere talimatıyla takip edilmiş ve başarıyla neticelendirilmiştir.

Dünya için de önemli olabilecek miktardaki bu yakalama aynı zamanda adli birimler tarafından da takip edilmiş ve gerekli süreçler yürütülmüştür.

Konu bu kadar sarih iken bazı basın yayın organlarında bu olayın gerçekle ilgisi olmadan yanlış değerlendirilmeye açılması; kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadelede başarısı ve kararlılığı gölgelenmeye çalışılan tüm birimlerimizi üzmektedir."

Yeni Yorum