24 Temmuz Çarşamba 2024

Suriye'den Canan Kaftancıoğlu'nu kahreden haber

Suriye'den Canan Kaftancıoğlu'nu kahreden haber

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu kahreden haber Suriye'den geldi. Milli İstihbarat Teşkilatı, Suriye Haseke'de düzenlediği operasyonda MLKP'nin sözde Suriye sabotaj sorumlusu 'Fırat Neval' kod adlı Özgür Namoğlu'nu imha etti.

MİT tarafından Suriye Haseke'de düzenlenen operasyonda MLKP'nin sözde Suriye sabotaj sorumlusu 'Fırat Neval' kod adlı Özgür Namoğlu, etkisiz hale getirildi. Irak'tan Suriye'ye 2016 yılında geçen terörist Namoğlu, MLKP tarafından Türkiye'ye eylem yapmak üzere gönderilen FESK mensuplarının Suriye'de eğitildiği Şengül Boran Akademisi’nin genel sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü belirtildi.

Terör örgütü MLKP'nin silahlı kanadı FESK'in sözde Suriye sorumlusu olan Özgür Namoğlu, Irak'a gönderilerek PKK'dan özel eğitim aldı. İlk olarak 2008 yılında Avrupa'da faaliyet yürütmeye başlayan Namoğlu, daha sonra Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine geçerek suikast, sabotaj, teknik ve çeşitli askeri eğitimler aldı.

PKK ile birlikte de silahlı saldırılarda bulundu

Eğitimin ardından terör örgütü PKK ile birlikte Irak kırsalında silahlı faaliyet yürüttü. Irak'tan Suriye'ye 2016 yılında geçen terörist, MLKP tarafından Türkiye'ye eylem yapmak üzere gönderilen FESK mensuplarının Suriye'de eğitildiği Şengül Boran Akademisi'nin genel sorumlusu olarak faaliyet yürüttü.

Türkiye'de eylem arayışında olan tüm örgüt kadrolarını suikast ve sabotaj konularında eğiten terörist, MİT'in hedef listesine alındı. Haseke'de MLKP mensuplarının arasına sızma geçekleştiren saha ajanları tarafından takip edilen terörist, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Canan Kaftancıoğlu terör örgütü MLKP'ye desteğini sürdürüyor

Terör örgütü MLKP ile ilişkisini saklamayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, daha önce de sosyal medya hesabından MLKP'nin kurucusu Hasan Ocak'a selam göndermiş, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerde gözaltına alınan ve MLKP ile irtibatlı olduğu ortaya çıkan eylemcilere sahip çıkmıştı. 

 

Yeni Yorum