16 Haziran Pazar 2024

Tam Taha Akyol tarzı! İnsan hakları adı altına polis düşmanı vekile destek

Tam Taha Akyol tarzı! İnsan hakları adı altına polis düşmanı vekile destek

Ahmet Davutoğlu’nun Karar Gazetesi’nde  yazan Taha Akyol, Ankara Kızılay’da demetleme görevini yapan polise hakaretler yağdıran DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’nu insan hakları adı altına savundu. 

Geçmişte yazdığı yazılarda ve yaptığı yorumlarda geçekleri perdeleyerek KHK ile ihraç edilen kişilerin kamu görevlerine dönmesini vurgulayan, terör örgütü PKK ile ilişkisini saklamayan, açık açık beyan eden HDP’yi demokratik sitemeye çekmeyi savunan Karar Yazarı Akyol, Ankara Kızılay’da demetleme görevini yapan polise hakaretler yağdıran DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu’nu insan hakları adı altına savundu. 

 

Ankara Kızılay’da yaşanan olayı aslının tam tersi olarak yansıtan Akyol yazısında, “Açılışta tartışma çıkıyor… Bir emniyet amiri, Milletvekili Yeneroğlu’na çirkin sözlerle “Ahlaksız sensin lan, sus lan, adam gibi konuş, haddini bileceksin, senin gibi tiplere ne olacağı belli”” diyerek çirkin bir harekette bulundu, göz dağı verdi! Emniyet Genel Müdürlüğü ise makul ve gerilimi yumuşatacak bir açıklama yerine, bir milletvekiline söylemiş bu çirkin sözleri “nahoş” ve “istemediğimiz karşılık” diye hafifletmeye çalışıyor, milletvekilini ise polis düşmanı ilan ediyor. Tam Soylu üslubu…” diyerek skandal ifadelere yer verdi.

 

Oysa ki; olayın basına yansıyan görüntülerinde de görüldüğü üzere önce Deva Partli Mustafa Yeneroğlu, görevini yapan polis amirini engellemeye çalışıyor ve ağza alınmayacak hakaretler saf ediyor. Daha sonra polis ile Yeneroğlu arasında tartışma başlıyor.

 

TAM TAHA AKYOL TARZI

 

Karar yazarı Aykol, insan hakları adı altından gerçekleri gizleyerek yaptığı yorumlar ve yazılarla biliniyor.

Yeni Yorum