22 Nisan Pazartesi 2024

Teröristbaşı Murat Karayılan'a kazan kaldırıldı: Ölüm korkusu yaşamaya başladın alçak adam

Teröristbaşı Murat Karayılan'a kazan kaldırıldı: Ölüm korkusu yaşamaya başladın alçak adam

Güvenlik güçlerinin başarılı ortak operasyonları sonrası dağılma sürecine giren terör örgütü PKK'da tam bir kaos yaşanıyor. Hakkında infaz emri verilen terörist Murat Karayılan'ı telsizden dinleyerek kamptan uzak bir noktada kendisine hakaretler yağdırdı. Karayılan'ın ROJ kod adlı telsizine bağlanan terörist 'Sıranın size geldiğini anladınız. Alçak adam' diye bağırdı.

 

Sabah'ta yer alan habere göre, terör örgütünde yaşanan kavga, kaçış ve infaz kararları teslim olan teröristlerin ifadelerine yansıdı. Bir milyon lira ödüllü turuncu kategoride aranan, PKK'nın sözde Van Başkale Sorumlusu "Şevger Başkale" kod adlı terörist Vedat Demir (25)'in grubunda bulunan teröristlerden 21'i, Güvenlik güçlerimin operasyonlarıyla etkisiz hale getirildi.

 

KARAYILAN'A HAKARETLER YAĞDIRDI

 

Bu durumdan Vedat Demir'i sorumlu tutan, örgüt elebaşlarından Murat Karayılan, verdiği talimatları yerine getirmediği suçlamasıyla Demir hakkında ölüm emri verdi. Durumu öğrenince örgütten kaçan Demir, ardından Kandil'deki örgüt ana karargâhındaki "Roj" kod adlı telsiziyle bağlantıya geçerek, Karayılan'a hakaretler yağdırdı.

 

'HEPİNİZİN CANI CEHENNEME' DEDİ KAÇTI

 

Üç hafta önce Kandil'den kaçarak sınır hattında teslim olan "Muzur Madur" kod adlı Ö.K. (24), istihbarat birimlerinin hazırladığı rapordaki ifadesinde şunları anlattı:

 

"O gece istasyonda nöbetçiydim. Telsiz kodundan ve sesinden tanıdığım Vedat Demir anons edip, 'Cemal Başkan'a (Murat Karayılan) notum var. Sonunda sende ölüm korkusu yaşamaya başladın alçak adam. Ölenler şimdi mi umurunda oldu. Sen ve diğerlerinin derdi, ölenler çoğaldıkça sıranın size geldiğini anladınız. Size inandığım için ben de sizin kadar alçağım. Hepinizin canı cehenneme' diyerek, telsizi kapattı. Sonra da firar ettiğini öğrendik."

Yeni Yorum