25 Haziran Salı 2024

Türk Tabipler Birliği’nin terör örgütü PKK ve devlet düşmanı yapılarla ilişkisi

Türk Tabipler Birliği’nin terör örgütü PKK ve devlet düşmanı yapılarla ilişkisi

Konya Şehir Hastanesi’nde öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın ardından ülke yasa boğulurken, cinayete tepki olarak da Türk Tabipleri Birliği’ne bağlı doktorlar iki gün iş bırakma eylemi yaptı. Ancak küçük bir kesim, Karakaya’nın katledilmesinden kendi siyasi çıkarları çerçevesinde faaliyet yürüttü. Bunların başında da Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi geliyor. Bu TTB için ilk değildi! İşte TTB’nin son dönemlerde Türk milletinden büyük tepki çeken eylemlerinden bazıları...

 

Konya Şehir Hastanesi’nde alçakça bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Uzman Doktor Ekrem Karakaya’nın ardından tüm Türkiye adeta yas tuttu. Başarılı doktorun katili lanetlenirken, herkes topyekûn katledilen doktor Karakaya ve tüm doktorlarımıza destek mesajları gönderdi.

 

Bu mesajlarda doktorların başta özlük hakları ve güvenlikleri olmak üzere sorunlarını da gündeme getirdi. Cinayete tepki olarak da Türk Tabipleri Birliği’ne bağlı doktorlar iki gün iş bırakma eylemi yaptı.

 

Ancak küçük bir kesim, Doktor Ekrem Karakaya’nın canice katledilmesinden kendi siyasi çıkarları çerçevesinde faaliyet yürüttü.

 

Bunların başında da Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi geliyor.

 

TERÖR VE KAOS DESTEKÇİLİĞİ

 

Şebnem Korur Fincancı’nın başında olduğu TTB Merkez Konseyi, doktorların sorunlarından çok terör örgütlerine desteği ve kaos planlayıcılığıyla öne çıktı. Karakaya’nın katledilmesinden sonra da doktorların haklı tepkilerini isyana dönüştürmeye çalıştı.

 

TTB, Türk doktorlarının sorunlarının çözmek ve sağlık sistemiyle ilgili uzman çözüm önerilerini kurmak amacıyla 1953 yılında kuruldu. Birlik o tarihten sonra, doktorların ve Türk sağlık sisteminin sorunlarına yönelik çözüm önerilerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, Cumhuriyet’e kasteden olaylarda ortaya koyduğu tavırla öne çıktı.

 

Ancak 1990’lı yıllardan itibaren TTB’de dönüşüm başladı. Özellikle PKK terör örgütüne yakınlığıyla bilinen siyasi yapılar ve yine benzer düşünen sözde “sol” örgütlenmelerin karargahı haline dönüştü. Sağlık alanındaki sorunlarla beraber Türkiye, Atatürk, vatan, Cumhuriyet konularındaki duruşundan vazgeçerek “ana dilde eğitim” gibi terör örgütünün taleplerini içeren eylemlerde boy göstermeye başladı.

 

PKK İLE DİRSEK TEMASI: ŞEBNEM KORUR FİNCANCI

 

PKK terör örgütünün yayın organına verdiği destekle bilinen Şebnem Korur Fincancı’nın başkanlığından sonra da bu destek alenileşti. Fincancı, PKK’nın siyasi ayağı ve FETÖ ile dirsek temaslarını alenileştirdi. TTB ve bağlı Tabip odalarını oluşturan kadrolar da benzer şekilde hareket etti.

 

SEMRA GÜZEL ÖRNEĞİ

 

KCK/PKK terör örgütüyle iltisak nedeniyle milletvekilliği düşürülen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP’li Semra Güzel ve yine hakkında KCK soruşturması bulunan eski HDP milletvekili Behçet Yıldırım da Diyarbakır ve Adıyaman Tabip odalarında yöneticilik ve başkanlık yapmıştı.

 

KABARIK SUÇ DOSYASI

 

İşte TTB’nin son dönemlerde Türk milletinden büyük tepki çeken eylemlerinden bazıları:

 

- Batman Tabip Odası, 2014 yılında 21 Şubat Dünya Anadil Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, PKK terör örgütünün talebi olan Ana Dilde sağlık hizmeti verilmesi istendi.

 

- İstanbul Tabip Odası, bazı PKK’ya yakın yapılanmaların ve sol örgütlerin çağrısıyla, 8 Şubat 2015 tarihinde Kadıköy’de gerçekleştirilen PKK’nın talebinin de bulunduğu “Anadilde Eğitim Mitingi”ne geniş katılım gösterdi.

 

HENDEK TERÖRÜNE DESTEK

 

- Terör örgütü PKK’nın hendek-barikat terörü sırasında ambulanslara yönelik saldırıları üzerine Türkiye Cumhuriyeti, zırhlı ambulans uygulamasını başlatmak zorunda kaldı. Savaşlarda bile saldırılmayan ambulanslara saldırıya TTB’den tek bir kınama gelmedi.

 

- Yine teröristlerin hiçbir saldırısına tepki göstermeyen TTB yönetimi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'e yönelik "Zeytin Dalı Operasyonu" başlayınca, TTB "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı bildiri yayınlayarak PYD/YPG terör örgütünün yanında saf tuttu.

 

- Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist Özge Aydın’ın, TTB bünyesinde kurulan Türk Tabipleri Birliği Tıp Öğrencileri Kolu (TTB-TÖK) üyesi olduğu ortaya çıktı.

 

- TTB bir önceki dönemdeki Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya, yazdığı bir makalede Kürt kökenli vatandaşlarımızın olduğu bölgelerde kanser tanısının bilinçli olarak geç yapıldığı yalanını yazdı.

 

- Yine Halis Yerlikaya, PKK terör örgütünün Avrupa uzantılarının düzenlediği bir panele sözde ‘Kuzey Kürdistan Temsilcisi’ olarak katıldı.

 

- TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, PKK terör örgütünün yayın organı Yeni Yaşam’a yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti hükümetini uluslararası ceza mahkemesinde yargılatmakla tehdit etti. Fincancı, yaptığı açıklamada, “koronavirüs salgınının kontrolden çıkması ve bu kadar çok can almasının sorumlusunun devleti yönetenler olduğunu” söylemekle kalmadı, aynı zamanda konuyu sözde “bölgedeki çatışma sürecine bağlayarak” PKK ile mücadeleyle de ilişkilendirmeyi başardı.

 

FETÖ İLE TEMAS

 

- TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, FETÖ'cü Erkam Tufan Aytav'ın yayınına konuk oldu. Aytav'ın sorularını yanıtlayan Fincancı Sağlık Bakanlığı'nın güvensizlik yarattığını öne sürdü.

 

- Aralarında İnsan Hakları Derneği, TTB, DİSK, KESK, TİP ve HDP’nin olduğu kurum ve kuruluşlar terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP hakkında açılan kapatma davasına karşı çıktı.

Yeni Yorum