17 Temmuz Çarşamba 2024

Turuncu ve Gri kategoride aranan teröristler etkisiz hale getirildi

Turuncu ve Gri kategoride aranan teröristler etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından Siirt ve Tunceli’de gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin, Turuncu kategoride Kendal Cizir kod adlı Mazlum Mat ve Gri kategoride yer alanın ise Ardıl Poyraz isimli Büşra Kaya olduğu belirtildi.

 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

 

Eren-13 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan operasyonu kapsamında 19 Eylül tarihinde; Siirt Pervari ilçesi Herekol Dağı bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı ve  İl Emniyet Müdürlüğünce, gerçekleştirilen J-İHA/SİHA, PİHA ve Hava Kuvvetleri destekli operasyonda, 5 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.

 

Turuncu Kategorideki Terörist de Etkisiz Hale Getirilenler Arasında

 

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Botan Eyaleti, Herekol Bölgesinde Sorumlu seviyede faaliyet yürüten ve Terörde Arananlar Listesi'nde 1 Milyon TL’ye kadar ödülle Turuncu kategoride yer alan, Kendal Cizir kod adlı Mazlum Mat olduğu tespit edimiştir.

 

Teröristin 2014 yılında KCK Başkanlık Konseyi Üyesi Abbas kod adlı Duran Kalkan’ın korumalığını yaptığı belirlenmiştir.

 

Ayrıca Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca 7 Mayıs’ta gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin Terörden Arananlarda Gri Kategoride yer alan Ardıl Poyraz isimli Büşra Kaya olduğu tespit edilmiştir. 

Yeni Yorum