18 Haziran Salı 2024

Uğur Dündar, Ayhan Bora Kaplan soruşturması ile MHP ve AK Parti’li siyasilere kurulmak istenen kumpasın neresinde?

Uğur Dündar, Ayhan Bora Kaplan soruşturması ile MHP ve AK Parti’li siyasilere kurulmak istenen kumpasın neresinde?

Ankara Emniyeti'nde görevli üst düzey müdürlerin gizli tanık yapılan organize suç örgütü üyesi Serdar Sertçelik'e ek ifade verdirterek aralarında bakanlar, siyasiler ve bürokratların da bulunduğu çok sayıda isme (Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ, Fahrettin Koca, Abdulhamit Gül ve Hasan Doğan) yönelik kumpas planının deşifre olmasıyla ilgili skandalına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

8 Eylül 2023'te suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla yakalanarak tutuklanmasının ardından gözaltına alınan örgütün iki numaralı ismi Serdar Sertçelik gizli tanık yapılmış ve ev hapsi cezası almasına rağmen elektronik kelepçeyle yurtdışına firar etmişti.

Sertçelik'in sosyal medya hesaplarında yayınlanan ses kayıtlarında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan'ın, gizli tanık Sertçelik'i, aralarında bakanlar, siyasiler ve bürokratların da bulunduğu isimler hakkında ek ifade vermesi için ikna etmeye çalıştığı ortaya çıkmıştı.

 

ÇOK SAYIDA POLİS MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

 

Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturması kapsamında MHP ve AK Parti’li siyasilere kumpas kurmaya çalışan çok sayıda polis ve polis müdürü tutuklandı.

 

SERTÇELİK, UĞUR DÜNDAR İLE GÖRÜŞTÜRÜLDÜ MÜ?

 

Gizli tanık Serdar Sertçelik'in gözaltındayken gazeteci Uğur Dündar'la görüştürüldüğü iddiasıyla ilgili de ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. 

 

Organize suç örgütü üyesi sanık Muhammet Kaplan'ın duruşmada, "Başkomiser, Sertçelik'i sorgu odasında Uğur Dündar ile görüştürdü. Ya telefonla ya da yüz yüze orasını bilmiyorum fakat bunu duydum ve yemin ederim" demişti.

 

Dündar, Ayhan Bora Kaplan organize suç örgütüyle ilgili 28 Eylül 2023'te "Korku filminden beter", 30 Eylül 2023'te "Korku filminden beter (2)" ve 8 Ekim 2023 tarihinde ise "Kilit isim Serdar Sertçelik gözaltına alındı" başlıklarıyla bir haber dizisi kaleme almıştı.

 

Gizli tanık Sertçelik'e "Abilerin ne derse yap onları üzme" dediği iddia edilen Dündar'ın haberlerinde yazdıklarının, Sertçelik'in 9 Ekim 2023'te imzalattırılan ifadesinde de bire bir yer alması dikkat çekti.

 

"ÇAYCIYI BİLE TANIMIYORUM"


Dündar, hakkında çıkan iddialara " Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü soruşturmasını yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde görevli (çaycı dahil) hiç kimseyi tanımam. Hiçbiriyle telefonla konuşmadım, yüz yüze gelmedim." diyerek yanıt vermişti.

Yeni Yorum