31 Ocak Salı 2023

Usta gazetecilikten mafya yalakalığına, İçişleri Bakanlığı’ndan mafya sözcülüğüne…

Usta gazetecilikten mafya yalakalığına, İçişleri Bakanlığı’ndan mafya sözcülüğüne…

Yılların gazetecisi Uğur Dündar ve Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan birkaç yıl öncesine kadar "dürüstlük" özellikleri ile anılırladı. Ancak son yıllarda çaptan düşen bu iki ismin çıkışları, kamuoyu tarafından yadırganır hale geldi.

 

Gazeteci Uğur Dündar ve Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, yaptıkları açıklamalarla FETÖ’nün ve PKK’nın açık açık desteklediği, Birleşik Arap Emirlikleri’nde firari olarak yaşayan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’i desteklediler.

 

Dündar, “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki artık halk, onu bir suç örgütü lideri olarak değil, temiz toplum savaşçısı olarak görüyor” dedi.

Tantan ise Sedat Peker'in bilgi kaynağına ilişkin olarak, "Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor" diye konuştu.

Yılmaz Özdil, Uğur Dündar -Sezgin Baran Korkmaz ilişkisini ortaya çıkarmıştı

 

Öte yandan, Geçtiğimiz aylarda Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın kurucuları arasında yer aldığı Artı 1 TV’nin kuruluşunu Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse ettiğini iddia etmişti. Canlı yayında Yılmaz Özdil’e cevap veren Uğur Dündar canlı yayında ağzını bozmuş ve aynı gazetede çalıştığı Özdil’i çok ağır ifadelerle tehdit etmişti.

Yeni Yorum