13 Temmuz Cumartesi 2024

Yalan haberleriyle ünlü Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Ajans Muhbir’in yöneticisi tutuklandı

Yalan haberleriyle ünlü Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ile Ajans Muhbir’in yöneticisi tutuklandı

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

 

Aykırı adlı haber internet sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Haber Report ve Ajans Muhbir hesaplarının yöneticilerin de aralarında bulunduğu 27 kişi “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme”, “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçlamalarıyla gözaltına alındı. Son operasyonla gözaltına alınan 23 kişiden 17’si tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Tutuklama istenenler arasında Aykırı haber sitesinin sahibi Batuhan Çolak ve AjansMuhbir hesabının sahibi Süha Çardaklı da var. Gözaltına alınan isimlerin 6’sı ise savcılıktan serbest bırakıldı.

 

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Batuhan Çolak ile Süha Çardaklı gece saatlerinde tutuklandı. Tutuklananlar arasında Zafer Partisi kurucusu, Suriyeliler Suriye’ye Platformu Başkanı Eray Ertürk de yer aldı. Karargâh Haber ve Mülteci Haberler Twitter hesabının yöneticileri, serbest bırakıldı.

Yeni Yorum