02 Mart Cumartesi 2024

HEDEP’den CHP’ye veto: "Sadece seçim geldiği zaman bizi hatırlıyorlar, bu kez size oy yok"

HEDEP’den CHP’ye veto: "Sadece seçim geldiği zaman bizi hatırlıyorlar, bu kez size oy yok"

Yerel seçimler yaklaşırken HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CHP ile ittifak içinde olmayacaklarını belirten Bakırhan, "Sadece seçim geldiği zaman bizi hatırlıyorlar. Sadece seçim geldiği zaman bizi yedek bir güç olarak görüyorlar" dedi.

 

Yerel seçimler yaklaşırken gözler HEDEP'e çevrildi.

 

Genel seçimde altılı masaya destek veren HEDEP, CHP ile iş birliği sürecine girdi. Fakat sonuçlar bekledikleri gibi olmadı.

 

"SADECE SEÇİM GELDİĞİ ZAMAN BİZİ YEDEK GÜÇ OLARAK GÖRÜYORLAR"

 

Yerel seçimde ise CHP ile ittifak içinde olmayacaklarını belirten HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

 

Bakırhan, sürece ilişkin şu ifadeleri kullandı:

 

Ancak son cumhurbaşkanlığı seçimi dahil olmak üzere oylarımızı verdiğimiz ana muhalefet partisi nerededir? Sizlere soruyorum. Siz söyleyin, Selçuk Mızraklı içeri atılırken, yerine kayyım atanırken bizim oylarımızla seçilenler neredeydi? Sadece seçim geldiği zaman bizi hatırlıyorlar. Sadece seçim geldiği zaman bizi yedek bir güç olarak görüyorlar. Resmi de görmüyorlar, masada da görmek istemiyorlar.

 

"OYUNU VER AMA BİZİMLE FOTOĞRAF VERME..."

 

Oyunu ver ama bizimle fotoğraf verme. Oyunu ver ama bize sorma. Sanki biz hep oyumuzu onlara vermek zorundaymışız gibi büyük bir yanılgı içindeler. Biz oylarımızı AKP kaybetsin diye verdik ama demokrasi kazansın diye de verdik, emekçiler kazansın diye de verdik.

Yeni Yorum