01 Temmuz Cuma 2022

PKK'lı terörist Volkan Bora'nın sözlüsü HDP’li Semra Güzel'in TBMM'deki danışmanı Kenan Canpolat'ın, terörist Bora'nın kuzeni olduğu ortaya çıktı

PKK'lı terörist Volkan Bora'nın sözlüsü HDP’li Semra Güzel'in TBMM'deki danışmanı Kenan Canpolat'ın, terörist Bora'nın kuzeni olduğu ortaya çıktı

PKK'lı terörist Volkan Bora'yla samimi fotoğrafları ortaya çıkan ve o günden beri ortada gözükmeyen HDP Diyarbakır vekili Semra Güzel ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Güzel'in TBMM'de danışmanlığını yapan Kenan Canpolat'ın, terörist Bora'nın kuzeni olduğu ve yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

 

PKK’lı teröristle sevgili olduğu ortaya çıkan HDP Diyarbakır vekili Semra Güzel hakkındaki iki fezlekeyi görüşmek üzere Meclis Hazırlık Komisyonu, geçen gün ikinci kez toplandı.

Hazırlık Komisyonu, Semra Güzel’e, yazılı savunma için 28 Ocak, sözlü savunma için de 31 Ocak’a kadar süre verdi. Ancak kendisine tanınan süre içerisinde yazılı savunmasını sunmayan HDP’li vekil, sözlü savunmaya da gelmedi.

 

TERÖRİSTİN KUZENİ DANIŞMANIYMIŞ

 

Olayın ortaya çıkmasının ardından ortalarda gözükmeyen Güzel ile ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. Güzel'in TBMM'de danışmanlığını yapan Kenan Canpolat'ın, terörist Volkan Bora'nın kuzeni olduğu öğrenildi.

 

SuperHaber yazarı Ceyhun Bozkurt'un edindiği bilgilere göre Canpolat'ın, 2015 yılında Habur’dan çıkış yaparak Irak’ın kuzeyine gittiği, sonra da Türkiye’ye giriş yaptığı tespit edildi.

 

ALMANYA'YA KAÇTI

 

Bozkurt, HDP'li Güzel'in makam şoförlüğünü de yapan Canpolat'ın, bu olayların ardından Almanya'ya kaçtığını ifade etti.

Yeni Yorum