01 Temmuz Cuma 2022

CHP ile İYİ Parti arasında fatura çatlağı…. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem: Akşener kanuna aykırı hiçbir şey yapmaz

CHP ile İYİ Parti arasında fatura çatlağı…. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem: Akşener kanuna aykırı hiçbir şey yapmaz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'faturaları ödemeyeceğiz' çıkışını değerlendirdi. Erdem, 'Ben Genel Başkanımı biliyorsam, Genel Başkanım kanuna aykırı bir şey yapmaz, söylemez, tavsiye etmez. Ödenmesi gereken fatura ödenir.' diye konuştu.

 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem Kılıçdaroğlu’nun fatura ödememe çağrısına yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" sözlerine İYİ Parti’den yanıt geldi. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem katıldığı canlı yayın programında "Kılıçdaroğlu gibi faturaları protesto edecek misiniz" sorusuna "Ben sayın başkanımı biliyorsam, başkanım kanuna aykırı hiçbir şey kendi de yapmaz, söylemez ve tavsiye etmez. Ödenmesi gereken fatura ödenecektir." cevabını verdi.

 

CHP ile İYİ Parti arasında yaşanan bu çatlak ilk değil. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu “CHP ne kadar oy alabiliyor Cumhur İttifakı’ndan?” açıklaması yapmıştı.

Yeni Yorum