01 Aralık Cuma 2023

İYİ Parti'de bir ayrılık daha! Avukat Çağdaş Çelik partiden istifa etti

İYİ Parti'de bir ayrılık daha! Avukat Çağdaş Çelik partiden istifa etti

Yerel seçime doğru gidilirken İyi Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Merkez Disiplin Kurulu üyesi Avukat Çağdaş Çelik, sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu. Çelik, "İyi Parti siyasi bir parti olmaktan çok Akşener’i sevenler derneği halini almıştır" dedi.

 

İki seçim arası siyaset arenasında büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

 

Geniş seçimde hezimete uğrayan Millet İttifakı partilerinde dengeler adeta bozuldu.

 

Şimdilerde gözler yerel seçim sürecine çevrilirken, İyi Parti'de sular durulmak bilmiyor.

 

Öyle ki istifalar art arda geliyor. Son olarak, İyi Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Avukat Çağdaş Çelik partisinden istifa etti.

 

"Bedel ödemeden, yanlışı bilerek savunana yalaka denir"

 

Çelik, istifasını duyurmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

 

"Mensubu olduğu siyasi partinin, kurum/kuruluşun yanlışını, yanlış olduğunu bilerek savunana, 'dava adamı' denmez. Dava adamı olabilmek için bedel ödemek gerekir. Bu bedel, yanlışı savunmak değildir. Bedel ödemeden, yanlışı bilerek savunana olsa olsa yalaka denir, menfaatçi denir."

 

"Bu noktaya bir günde gelinmedi"

 

Ardından uzun bir açıklama yaparak partiden istifasını duyurdu. Çelik, zehir zemberek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Kurucu üyelerinden biri olduğum İyi Parti, ne yazık ki kuruluş ilke ve amaçlarından giderek uzaklaşmış, kurumsal kimliğini ikili ilişkilere teslim etmiş bir tabloya bürünmüştür.

İktidara talip olan, ülke yönetimini proje ve stratejileriyle yönetme vaadi olan partimizin yönetim mekanizmaları liyakati değil sadakati esas alan bir tavra girmiş, parti içi demokrasinin ve istişarenin önü tıkanarak bu konuda eleştiri dahi kabul etmez bir çıkmaz oluşmuştur. 

Üzülerek belirtmek isterim ki bu noktaya bir günde gelinmemiştir. Uzun süredir devam eden ve onarılmasını umduğumuz sistem sorunları sürekli halı altına süpürmüş, yok edemediği gibi artık tahammül edilemez bir yere taşımıştır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde izlenen yolun öz eleştirisi yapılmadan yerel yönetimler seçiminde takınılan tavır partimizin hedeflerinden uzaklaştığı ve konforlu muhalefeti benimsediğini düşündürmektedir.

 

"CHP ile yapılacak gizli ittifaklara delalet olduğu şüphesi yoğunlaşmıştır"

 

Partimiz iktidar hedefinden ve kuruluş ilkelerinden uzaklaştığı gibi aday belirleme süreçlerinin hür ve müstakil adı altında CHP ile yapılacak gizli ittifaklara delalet olduğu şüphesi yoğunlaşmıştır.

Yıllardır bu partide mücadele etmiş, parti bayrağını memleketin her köşesinde dalgalandırmak için maddi ve manevi bedel ödemiş, verdiği mücadele için hiçbir beklenti içine girmemiş bir nefer olarak bu konuda yaptığımız en ufak eleştiriler bile ciddiye alınmamış hatta eleştirilerimizin neticesi aleyhimizde kullanılmak için her yol denenmiştir.

Yeni Yorum