25 Nisan Perşembe 2024

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırıyla ilgili skandal benzetme: “80 öncesi daha iyiydi”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’den Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırıyla ilgili skandal benzetme: “80 öncesi daha iyiydi”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın saldırıya uğramasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “80 öncesini görmüş bir insanım. Biz birbirimize kurşun sıktık da bu derece namertlik yoktu. Pusuyla adam dövülmez. 1 kişiye 5 kişi olmaz, asıl vahim olan bu” ifadelerini kullanarak skandal bir yorumda bulundu. Akşener’in bu sözleri 80 öncesi döneme övgü olarak nitelendirildi.

 

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur bugünkü köşesinde, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın saldırıya uğramasını konu edindi. Uğur, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırı hakkındaki skandal benzetmesini şu ifadelerle eleştirdi:

 

“Ama dün baktım İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tutmuş gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılar üzerine ‘80 öncesini görmüş bir insanım. Biz birbirimize kurşun sıktık da bu derece namertlik yoktu. Pusuyla adam dövülmez. 1 kişiye 5 kişi olmaz, asıl vahim olan bu’ deyiverdi. Hoppala! Bu cümlelerde yapılan saldırıya karşılık verilmesini tahrik edici anlamlar mı ararsınız, hain pusularla sağdan-soldan binlerce insanın bombalanıp evlerinin önünde katledildiği 12 Eylül öncesi döneme yapılan güzellemeye mi yanarsınız, artık siz karar verin. ‘Biz birbirimize kurşun sıktık da bu derece namertlik yoktu’... Lafa bakın lafa? Pes doğrusu… ‘1 kişiye 5 kişi olmaz. En iyisi birbirinize mertçe kurşun sıkın’ diyor yani. Ve tam Süleyman Soylu’nun sözleriyle rahatlamışken bu sözler şu gerçeği bir kere daha hatırlatıyor bize. Bir ülkede ortamı yumuşatacak olan siyasetçilerdir. Ama bakıyoruz gün geçmiyor ki muhalefet liderleri ortamı gerecek lafları, özellikle seçip bulup söylüyorlar.

Benim Sayın Süleyman Soylu’nun sürekli kırmızı alarmda olan vatandaşlara söylediklerinden çıkardığım sonuç şu: Biraz sakin… Ama bu çağrı siyasi parti liderlerine de gitsin bence.”

 

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı arayıp geçmiş olsun dileklerini iletmiş, Selçuk Özdağ ise bu görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.

 

İşte Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’un yazısı: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/617204.aspx

Yeni Yorum