15 Temmuz Pazartesi 2024

Meral Akşener'den CHP'ye yaylım ateşi: Beceremediniz! Terbiyesiz, fırsatçı ben oldum

Meral Akşener'den CHP'ye yaylım ateşi: Beceremediniz! Terbiyesiz, fırsatçı ben oldum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı canlı yayın programında CHP yönetimine resmen isyan bayrağı açtı ve ittifak ortağını yaylım ateşine tuttu. Mahkeme tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasının ardından İYİ Parti ve CHP arasında gerginlik iyice gün yüzüne çıkmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmamoğlu-Akşener ikilisinin Saraçhane'de kendisini bypass ettiği görüntüler ittifak içinde derin bir kopuşa neden olmuştu. Haftalar sonra bu konuyla ilgili sessizliğini bozan Akşener, CHP'yi ve Kılıçdaroğlu'nun A takımını işaret ederek, 'Gerizekalılık her yerde var. Kurmay zeka olsa beni arardınız ben de sizi halka gösterirdim.' dedi. Akşener sözlerine şöyle devam etti: Sonuç; beceremediniz. Sonra ne oldu? Terbiyesiz, fırsatçı, saygısız ve de içişlerine karışıyor oldum.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun davasıyla ilgili süreçte Kılıçdaroğlu'nun olmadığı bir görüntü çizilerek organizasyon yapılmasına ilişkin ilk kez konuştu.

 

Akşener'in açıklamaları şöyle:

 

KILIÇDAROĞLU'NU ARADIM AMA ULAŞAMADIM

 

Kılıçdaroğlu'nu da aradım Ekrem Bey mevzusunda. Onu da yani beş kişi aradı oraya çağırdım, ben de gidiyorum dedim. Kemal Bey'e ulaşamadım. Sonuç itibariyle bakın çok basit bir şey söyleyeyim. Yani her şey problem de biz değiliz bunu anlatmaya çalıştım.

 

EKREM BEY BANA "KALIR MISINIZ?" DEDİ

 

Şimdi mesela ben gittim Ekrem Bey bana dedi ki; kalır mısınız? Bir de ayrıca genel başkan olarak böyle bir genel başkan seçimine katkıda bulunmuş Cumhuriyet Halk Partisi listesinden girmiş ama Millet İttifakı'ndan bu 31 Mart'ı yapalım diye teklif etmiş bir genel başkanım. Normal şartlarda hadi yüzde 70'i onların olsun yüzde 30'unda da katkımız olduğunu varsayalım. Bir belediye başkanı konuşurken orada durmaz kardeşim.

 

ERTESİ GÜN "AHMAK, GERİZEKALI, FIRSATÇI" OLDUK

 

Protokolü var ben durdum. Şimdi soru şu; ya bu kadın bu insan bu siyasetçi bunları niye yapıyor. Bunun karşılığı ertesi gün ne oldu ahmaklık, gerizekalılık.

 

GERİZEKALI HER YERDE MEVCUT

 

Bak daha enteresan bir şey söyle aynı işte gerizekalı her tarafta mevcut. Fırsatçı oldum, terbiyesi oldum saygısız oldum iç işlerine karışıyor oldum. Biz ne yapardık? Kendim için demiyorum. Biz ne yapardık. Almanya'ya gitmesinde sayın Kılıçdaroğlu'nun bir problem yok.

 

YANINDAKİLER BENİ ARASALARDI

 

Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanında bulunan o muhteremler benim yanımdaki arkadaşları ya da onlar yoksa beni ararlardı. Ben yukarı çıktığımda hani Hande Fırat'la Sayın Erdoğan 15 Temmuz'da konuştu... Benim telefonumdan bu düzenek kurulur arardı ve sayın Kılıçdaroğlu'nu ben halka gösterirdim.

 

KURMAY ZEKA BUNU AKIL EDER

 

Ne olurdu kardeşim ne olurdu. Çok yakın çalıştım dönemde bunu akıl eder kurmay zeka. Sonuç beceremediniz. Sonra ne oldu terbiyesiz, fırsatçı, saygısız ve de içişlerine karışıyor oldum.

Dolayısıyla sürekli olarak İYİ Parti üzerinden analiz yapmak yerine bu manada biz birçok şeye gayet dikkatliyiz.

 

"BU MASA NOTER GÖREVİ İÇİN KURULMADI"

 

Benim bildiğim Sayın Kılıçdaroğlu adayın ortak belirleneceğini kendi ilan etti. Sayın Bülent Kuşoğlu ile başlayan sözler var. Bu masanın Sayın Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için kurulduğu yönünde ve bunu tekzip eden olmadı. Bu kabul gören bir durumsa o zaman rol icabı kurulmuş bir masa olur. Benim bilgim içinde bu masa noter görevi görmeyecek.

 

"KUŞOĞLU'NUN SÖZLERİ HALA DURUYOR"

 

Bizim arkadaşlarımızın görüşleri çarpıtılabiliyor. Sayın Cihan Paçacı bir beyanat verdi, yanlış anlaşılmış bir beyandı. Hatta yakın oldukları için sayın Kılıçdaroğlu'nu karşılama görevini Cihan ve Koray bey almıştı. Sonra Cihan bey istifa etti. Kemal bey istifasını istemedi, Cihan abi kendi istifa etti. Yanlış anlaşılmaya müsait bir şey çıkınca sonuç bu oldu. Cihan bey böyle bir şey yapmasaydı CHP ne yapacaktı acaba? Sayın Kuşoğlu'nun sözleri hala duruyor burada.

Yeni Yorum