25 Şubat Pazar 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Eypio'nun Yeşilırmak Şenlikleri kapsamındaki konseri iptal edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Eypio'nun Yeşilırmak Şenlikleri kapsamındaki konseri iptal edildi

Samsun Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilırmak Şenlikleri, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Eypio'nun şenliklerde sahne alacağını duyan sosyal medya kullanıcıları öfkeden deliye döndü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin ithamlarda bulunan ve hakaret eden Eypio'nun sahne almasını istemeyen vatandaşların talebi yanıtsız kalmadı.

 

Samsun Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen Yeşilırmak Şenlikleri, sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Eypio'nun şenliklerde

sahne alacağını duyan sosyal medya kullanıcıları öfkeden deliye döndü.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin ithamlarda bulunan ve hakaret eden Eypio'nun sahne almasını istemeyen vatandaşların talebi yanıtsız kalmadı.

 

Samsun'un Çarşamba ilçesi Abdullah Paşa Meydanı'nda düzenlenen Yeşilırmak Şenlikleri kapsamında birçok ünlü sanatçı sahne aldı.

 

İlçenin Belediye Başkanı Halit Doğan, sosyal medya hesabı üzerinden Eypio'nun da şenliklerde sahne alacağını belirterek "Yeşilırmak Şenliklerimiz için nefesleri tuttuk. Müzik ve eğlenceye doyacağımız şenliğimiz için adres belli. Ünlü isimler Eypio ve Elif Buse Doğan bizlerle…Dj performansı da nicesi. Çok bekledik, çok özledik. Şimdi şenliklerde buluşma zamanı" ifadelerini kullanmıştı.

 

Gezi kalkışmasında ön sıralarda yer alan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağıza alınmayacak hakaret içerikli sözler sarf eden Eypio'nun konser vereceğini duyan sosyal medya kullanıcıları ise çılgına döndü.

 

Cumhurbaşkanına saygısız ve hadsiz yorumlarda bulunan Eypio'nun eski tweetlerini hatırlatan sosyal medya kullanıcıları, konserin iptal edilmesi için çağrıda bulundu.

 

Cumhurbaşkanına hakaret eden sanatçı bozuntularını beslemeyin.", "Sanatçı dediğin kişi küfürle hakaretle beslenmez. Böyle kişileri sahnede görmek istemiyoruz" ve "Devlete küfreden devletin ekmeğini de yemesin" şeklindeki sosyal medyadan yükselen yoğun tepkilere kulak veren belediye konseri iptal etme kararı aldı.

Pazar gecesi yapılan şenliklerde DJ’ler performans gösterirken, Eypio sahneye çıkmadı ve Belediye Başkanı Halit Doğan, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Yeşilırmak Şenliklerimiz dolu dizgin devam ediyor. Bu akşam Eypio’nun aramızda olamayacağı konserimizde Dj Onur Paskap ile Erman Kalanbak ve orkestrası bizlerle olacak" dedi.

Yeni Yorum