19 Nisan Cuma 2024

Ermeni lobisi başarısız oldu: Disney Plus, Atatürk dizisini yayınlayacak! Kapak gibi cevap...

Ermeni lobisi başarısız oldu: Disney Plus, Atatürk dizisini yayınlayacak! Kapak gibi cevap...

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi geçtiğimiz günlerde yaptığı hadsiz çağrı ile Disney Plus'un Atatürk dizisinin iptal edilmesini istemişti. Disney Plus'tan bu çağrıya olumsuz cevap geldi ve Atatürk dizisinin yeni fragmanı paylaşıldı.

 

Son günlerde günemin en çok tartışılan konularından olan Disney Plus'ın Atatürk dizisinin iptal edilip edilmediği konusu sonunda bir sonuca ulaştı. Ermeni lobilerinin diziyi iptal ettirme yönündeki hadsiz çağrıları sonuçsuz kaldı ve dizinin Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında yayınlanacağı açıklandı.

 

ERMENİLERDEN HADSİZ ÇAĞRI

 

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "Disney Plus'a elinde Yunan, Ermeni, Süryani, Keldani, Süryani, Arami, Maronit ve diğer Hıristiyan şehitlerin kanı olan Türk diktatör ve soykırım katili Mustafa Kemal Atatürk'ü yücelten dizisini iptal etmesi için çağrısı yapıyoruz" şeklinde hadsiz ifadeler kullanarak Disney'e çağrıda bulunmuştu.

 

DİSNEY PLUS'TAN KAPAK GİBİ CEVAP

 

Disney Plus Atatürk dizisi ile ilgili tartışmalara adeta kapak gibi bir cavap verdi ve Atatürk dizisinin fragmanını paylaşarak "Orijinal dizi #Atatürk çok yakında, Cumhuriyetimizin 100. yılında yayında." ifadelerini kullandı.

 

Fragman aynı zamanda Disney Plus'ın resmi hesabının da sabit tweeti olarak ayarlandı

Yeni Yorum