23 Temmuz Salı 2024

Devlet Bahçeli'den seçim tarihi açıklaması! "Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim!"

Devlet Bahçeli'den seçim tarihi açıklaması! "Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim!"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında seçim tarihi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin, "Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı hep birlikte aziz milletimizin kutlu iradesine tevdi edelim." dedi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

 

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

SEÇİM TARİHİ ÖNE ALINIR MI?

 

Sandık er meydanıdır. Meclis'te karar çıkarsa bu erken seçim değildir, seçim tarihinin güncellenmesidir.

 

"MAYIS AYINDA BU İŞİ BİTİRELİM"

 

Baharda gerçekleşmesi beklenen seçime tam olarak hazırız. Uzlaşarak Türkiye'yi birlikte seçime taşıyalım. Mevsim şartlarına uygun tarih mutabakatla belirlenmelidir. Millet iradesinin kaçmanın kimseye faydası yoktur. Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı hep birlikte aziz milletimizin kutlu iradesine tevdi edelim.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine bütün imkanlarımızla hazırlanıyoruz. 2023 seçimlerini riske atmayacağız. Nefes alır gibi çalışacağız.

 

6'LI MASAYA SERT TEPKİ

 

Artık CHP'nin başını çektiği zillet ittifakı son kozlarını oynamaktadır. Her bir parti koltuk ve makam derdindedir. Zillet İttifakı Türkiye'ye adeta silah doğrultmuştur. 

 

BABACAN'A 'BAYKAR' TEPKİSİ

 

Yeni nesil Fırtına obüslerinden rahatsız olan bir siyasetçi bu milletin evladı olamaz. 

 

Bugün savunma sanayii sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı 2 bini geçmiştir. İHA ve SİHA'lardan kim gocunuyorsa onlar iradelerini emperyalistlere devretmiştir.

 

Bölücü hainlerin kafası koptukça Kılıçdaroğlu titriyor. Kılıçdaroğlu'nun TSK'nın şerefli komutanlarına saldırması, bir siyaset tercihinden öte mankurt ve mandacı bir siyasetçinin ağzından saçılan kötülük ve nefrettir.

 

Hainlere acımayacağız. Ne arıyoruz Suriye'de, Libya'da diyen Kılıçdaroğlu'nun dili Yunan dilidir, yılan dilidir, Türk'e düşmanların dilidir. Zillet ittifakı Türkiye'nin önündeki düşman bariyeridir.

 

Baykar şirketini suçlayan selamsız Babacan, yabancıların etki ajanlığı pozisyonunda sabitlenmiştir.

 

HDP'NİN KAPATILMASI

 

HDP’nin kapatılması bir adalet ve demokrasi onurudur. Bu onurun çiğnenmesini isteyen Kılıçdaroğlu, CHP’yi HDP’nin eline rehin bırakıp PKK’nın güdümüne girmiştir. Kapatılmasın da milletin vergisi Kandil'e mi aktarılsın?

 

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, HDP’nin yedek kulübesinde siyaset amigoluğuna, ikmal kafilesine, Türkiye aleyhine kurgulanan faaileyete dönüşmüştür.

Yeni Yorum