13 Temmuz Cumartesi 2024

İçişleri Bakanı Soylu’dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “helalleşme” tepkisi: “Derdi, seçim ve demokrasi değil. Derdi, kaos ve anarşizm”

İçişleri Bakanı Soylu’dan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “helalleşme” tepkisi: “Derdi, seçim ve demokrasi değil. Derdi, kaos ve anarşizm”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, imam hatiplilere ‘sapık’ diyen Gülşen’e sahip çıkan, valileri tehdit eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

 

Bakan Soylu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu’nun "helalleşme" foyası, samimiyetsizliği, son 24 saatte tekrar zirve oldu. Milyonlarca imam hatipliye hakarete, tahkir, aşağılama ve kutuplaştırmaya ses çıkarma; Valileri, savcıları, hakimleri tehdit et. Kılıçdaroğlu, aylardır sivil itaatsizlik çağrısı yapıyor. Yamakları üzerinden hepimize salya sümük "Yargılanacaksınız." tehdidi... Derdi, seçim ve demokrasi değil. Derdi, kaos ve anarşizm. 27 Mayıs ruhu hortlayan ve ötekisini böcek gören zihniyet.” dedi.

Soylu şöyle devam etti:

 

“Eski Türkiye’de CHP, muhalefette idi ama vesayet ile iktidarda gibi idi. Tüm değerlerimizi aşındırma,

Demokrasiyi ve hukuku etkisiz kılma, Herkeste güvensizlik oluşturma, Toplumu kutuplaştırma ve bölme. Kılıçdaroğlu’nun tek derdi: Yeni vesayet Eski Türkiye. Ellerine verilen ABD-FETÖ reçetesi uygulanıyor. Kılıçdaroğlu, şunu biliyor: Yeni vesayet Eski Türkiye Projesini ABD'siz uygulayamaz. 27 Mayıs 1960, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997,  15 Temmuz 2016... Hep aynı aktörler.” 

 

 

Yeni Yorum