19 Nisan Cuma 2024

Koray Aydın, Ümit Özdağ hakkındaki rüşvet iddialarıyla ilgili konuştu: “Biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı”

Koray Aydın, Ümit Özdağ hakkındaki rüşvet iddialarıyla ilgili konuştu: “Biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı”

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, KRT TV'de Saygı Öztürk'ün Sisler Bulvarı programına konuk oldu. 

 

Ümit Özdağ'ın "Kongreden önce il başkanlıklarına, benim çeşitli kişilerden rüşvet aldığıma dair yazılar gönderildi" ifadesinin doğru olduğunu belirten Aydın şöyle devam etti:

 

İl başkanı beni aradığında ‘Bu sende kalsın, kimseye söyleme, bunu yönetime ve medyaya duyurma' dedim. Bunun bir yerde çıkmasını engelledim. Bu işin içinde bir iş var dedim. Sonra durup dururken milletvekilleri arasındaki bir WhatsApp grubunda Ümit Özdağ bunu açıkladı. Kimin yaptırdığını ima ediyorsa biz parti olarak engelledik, kendisi bunu yayınladı.

 

Liste tartışması

 

İYİ Parti Kurultayı'nda kongre sırasında bazı listelerin ortaya çıktığı iddiaları ve 12 milletvekilinin toplantıya katılmamasıyla ilgili soruya cevap veren Aydın, şunları söyledi;

 

Ben kongrede liste çıkarmadığımı söyledim. Parti içerisinde çarşaf listeyle kongre yapmak konusunda çok uzman bir parti değiliz. Bunu parti içinde görev alan arkadaşların çok içselleştirdiğini, konuya tam hakim olamadıklarını görüyoruz. Çarşaf liste demek, şunlara oy istiyorum, şunlara istemiyorum demektir. Bunun bu kadar büyütülerek, kronik bir hale dönüştürülmesinin siyaseten doğru olmadığı kanaatindeyim. Bunlar üzerinden fırtına çıkarmaya gerek yoktur.

Yeni Yorum