30 Eylül Cumartesi 2023

Nevşin Mengü'den dağılan Millet İttifakı'na ilk yorum: Ruhuna El Fatiha

Nevşin Mengü'den dağılan Millet İttifakı'na ilk yorum: Ruhuna El Fatiha

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, herkesin merakla beklediği programda konuştu. Partisinin yerel seçimlere yalnız gireceğini açıklayan Akşener, "Kendi kadrolarımızla milletimizin karşısına çıkacağız" dedi. Meral Akşener'in yerel seçimlere kendi kadroları ve adaylarıyla gireceğini açıkladığı konuşmayı YouTube kanalından yayınlayan gazeteci Nevşin Mengü, yayınına "Millet İttifakı'nın ruhuna El Fatiha" başlığı attı.

 

Türkiye tarihi genel seçimlerden sonra yerel seçimlere hazırlanıyor. Muhalefette seçim hezimetinden sonra başlayan ve devam eden krizden sonra yerelde nasıl bir tutum sergileneceği merak konusuydu. Uzun süre önce 26 Ağustos'u işaret eden ve önemli açıklamalar yapacağı belirtilen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün kürsüye çıktı.

 

Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi

 

2023 seçimlerini değerlendiren Akşener, "koltuğundan başka bir şey düşünmeyenler" gibi sert sözlerle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Daha sonra yerel seçim yol haritasını açıklayan Akşener, seçimlere kendi kadroları ve isimleri ile gireceklerini açıkladı.

Akşener, diğer partilere de seslenerek her partinin tek başına seçime girmesi için çağrı yaptı.

 

"Millet İttifakı'nın ruhuna El Fatiha"

 

Programdan sonra sıcağı sıcağına değerlendirme yapan Mengü, yayınına da "Millet İttifakı'nın ruhuna El Fatiha" başlığı attı.

Yeni Yorum