18 Haziran Salı 2024

Özlem Zengin’in FETÖ'nün ve HDP’nin çıplak arama iddialarına verdiği yanıt canlarını çok sıktı

Özlem Zengin’in FETÖ'nün ve HDP’nin çıplak arama iddialarına verdiği yanıt canlarını çok sıktı

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, FETÖ'cülerin ve HDP'lilerin çıplak arama iddialarına yanıt verdi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "Başörtüsü füruattır" sözünü anımsatan Zengin, "Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim" dedi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, HDP'nin Meclis'te gündeme getirdiği çıplak arama iddialarına yanıt verdi.

 

İddiaları sert bir dille reddeden Zengin, "Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size ve o kadınlara bir aferin geldi" ifadelerini kullandı.

 

"BEN AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİYİM, FETÖ'CÜLERİN MALZEMESİ DEĞİLİM"

 

Zengin, "Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ'cülerin başındaki adam ne demişti, 'Başörtüsü füruattır' demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ'cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ'cülerin malzemesi değilim" dedi.

 

"O DEDİĞİNİZ YERDE BÖYLE BİR ŞEY OLMADI. GÖRÜNTÜLERLE İSPATLANDI"

 

"Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ'cü varsa, beni Twitter'dan etiketleyerek haber paylaşıyor" diyen Zengin, "Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi" diye konuştu.

 

GERÇEKLER RAHATSIZ ETTİ

 

FETÖ'cülerle birlikte 'çıplak arama' iddialarını gündeme getiren HDP'liler, gerçeklerin yüzlerine vurulmasıyla büyük rahatsızlık yaşadı. Sosyal medyada Zengin'e karşı linç kampanyası başlatıldı. 

Yeni Yorum