22 Şubat Perşembe 2024

Süleyman Soylu’dan Meral Akşener’e salvolar: "Güvendiğiniz dağlara sonra yine kar yağmasın…"

Süleyman Soylu’dan Meral Akşener’e salvolar: "Güvendiğiniz dağlara sonra yine kar yağmasın…"

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmadan sonra Akşener’i eleştiri yağmuruna tuttu. AK Partili Soylu, "Devlet teröristin ayakkabı numaralarını bildiği için üç binli rakamlardan dağdaki teröristi iki haneli rakamlara terör örgütüne katılanları yılda 5550 den 50 li rakamlara düşürdü.” dedi

 

Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklama şöyle;

 

"Sayın Akşener, 

 

HDPKK ile bütün ilkelerinize! rağmen yaptığınız işbirliği ve sonrasında ortaya dökülen ayıplı siyasetinizi, lütfen devletimizin terörle mücadeledeki üstün başarısına çamur atarak örtmeye çalışmayın.

 

Bu devlet, bu topraklar hepimizin…

Devlet teröristin ayakkabı numaralarını bildiği için üç binli rakamlardan dağdaki teröristi iki haneli rakamlara terör örgütüne katılanları yılda 5550 den 50 li rakamlara düşürdü.

 

Sayın Akşener, 

 

Terörün tasfiyesinin getirdiği huzuru Munzur Çayı’na, Gabar’da  çıkan petrole, 

üniversitelere giden genç kızlarımıza, 

evladı için ürken annelere, Tendürek, Kato, Cudi’nin tepesindeki kahramanlarımıza sorunuz.

 

Veya bir ayak mesafesinizdeki altı ay görev yaptığınız bakanlığınıza hemen  bir arkadaşınızı gönderiniz. 

 

İzlediğiniz siyasette de ısrar etmeyiniz. Bu yoldan dönünüz. Güvendiğiniz dağlara sonra yine kar yağmasın…"

Akşener ne demişti?

 

"Hepimizin yüreğini yakan, acı günlerden geçiyoruz. Evlere, ocaklara ateş düşüyor.

 

Gencecik fidanlarımız, evlatlarımız, Mehmetçiklerimiz toprağa düşüyor. Afyonkarahisar’dan Ramazan Günay, Denizli’den Mehmet Serinkan, Zonguldak’tan İsmail Yazıcı, Tokat’tan Yasin Karaca, Sinop’tan Çağatay Erenoğlu, Malatya’dan Emre Taşkın, Şanlıurfa’dan Abdülkadir İyem, Yozgat’tan Ahmet Arslan, Mardin’den Cebrail Dündar, Kırıkkale’den Semih Yılmaz, Elazığ’dan Kemal Aslan, Manisa’dan, Enis Budak…

 

12 ilimizde; 12 yiğidimiz, 12 canımız, 12 evladımız… Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Yüce Allah onları, peygamber efendimize, komşu kılsın.

 

Düşünün ki; 24 saatte, 12 şehit verdiğimiz, millî bir acıda bile; kendi evlatlarına, millî yas ilan etmeyi çok gören, bir büyük vicdansızlıkla, mücadele ediyoruz!

 

Terörle mücadelede bile; hamasetin arkasına sığınan, bir büyük ciddiyetsizlikle, mücadele ediyoruz!

 

Çok değil, daha 1 yıl önce; 'Şu kadar terörist kaldı…' 'Ayakkabı numaralarını bile biliyoruz…' 'Terörü bitirdik…' diye, milletimize yalan söyleyen; dün verdikleri sözlerin, bugün hesabını veremeyen; bir büyük basiretsizlikle, mücadele ediyoruz."

Yeni Yorum