22 Nisan Pazartesi 2024

Türk gemisine hukuk dışı arama ile ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu korsan aramadır

Türk gemisine hukuk dışı arama ile ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu korsan aramadır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında gündeme ilişkin açıklama yaptı. Türk gemisine hukuk dışı arama ile ilgili Çelik, "Hukuk dışı, korsan aramalardır, son derece yanlış bir iş yapmışlardır" açıklamasını yaptı.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

CHP’li Ünal Çeviköz’ün açıklamaları

Başkalarından demokrasi talep etmeden önce nasıl demokrat olunur konusunda bir özeleştiri içine girmelerinin kendi partileri için de ülkemiz için de faydalı olacağını değerlendiriyoruz.

 

Seçilmiş bir başkandan demokrasi talep etmek, yanlış bir şeydir. Türkiye demokrasi için şehit vermiş bir ülkedir. Bununla kalmıyor, S-400'leri iptal edeceklerini söylüyorlar iktidara geldikleri zaman. Bu bir kes kopyala yapıştır siyasetidir. İthal ekameci bir demokrasi anlayışıdır.

 

Kapalı Maraş'ın açılmasının gayrimeşru ne tarafı var ki işi gücü yokmuş gibi Rum tarafındaki siyasi partilerle yarışacak bir dil kullanıp Türkiye'nin ana muhalefet partisi Kapalı Maraş'ın açılmasına karşı çıkıyor?

 

Türk gemisine hukuk dışı arama

 

Alman savaş gemisi tarafından gemimize çıkılarak yapılan aramayı şiddetle protesto ediyoruz.

Hukuk dışı, korsan aramalardır, son derece yanlış bir iş yapmışlardır.

 

Azerbaycan açıklaması

 

Azerbaycan'ın belirleyeceği bir yerde Rusya'yla birlikte ortak merkez kurularak Türk ordusu, Türk askeri orada barışın kazanımlarının korunması konusunda gözlem gücü yapacak.

 

Arınç'ın istifası ile ilgili açıklama

 

MYK'mız Sayın Arınç'ın kamuoyunda öne çıkan görüşlerinin, yaklaşımlarının kabul edilmediği, doğru bulunmadığı yönünde mutabakata sahiptir.

 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

 

Böyle bir günde öğretmenlerin siyasi tercihlerine göre meşru gruplar ya da gayrimeşru gruplar gibi ayrıştırılması son derece üzücü bir husustur.

Yeni Yorum