14 Haziran Cuma 2024

Ekşi Sözlük'te torpil! CEO eşini yazar yaptı

Ekşi Sözlük'te torpil! CEO eşini yazar yaptı

20 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerine devam eden Ekşi Sözlük'te CEO Başak Purut'un eşi Alexandra Arzat'ın torpille yazar yapması diğer Ekşi Sözlük yazarlarını çileden çıkardı. Duruma tepki gösteren bazı yazarlar moderatörler tarafından sözlükten kapı dışarı edildi.

 

20 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerine devam eden Ekşi Sözlük'te CEO Başak Purut'un eşi Alexandra Arzat'ın torpille yazar yapması diğer Ekşi Sözlük yazarlarını çileden çıkardı. Duruma tepki gösteren bazı yazarlar moderatörler tarafından sözlükten kapı dışarı edildi.

 

"Sözlüğün geldiği nokta"

 

1999 yılında ilk adımlarını attıktan sonra kaliteli yazar ve içerikleriyle kısa süre içerisinde büyüyen ve Türkiye'nin en büyük sitelerinden biri haline gelen Ekşi Sözlük'te, son yıllardaki kalite düşüklüğü ve anket başlıklarının çoğalmasına bir de torpil skandalı eklendi. Sedat Kapanoğlu'nun ABD'ye taşınmasının ardından sözlüğü emanet ettiği Başak Purut (Kanzuk) eşi Alexandra Arzat'ı torpille Ekşi yazarı yaptı. Alexandra Azat'ın entry girmesi sonucu anlaşılan durumun ardından tepki üstüne tepki geldi. Bugüne kadar Ekşi Sözlük'ün değerleriyle var olduğunu düşünen birçok yazar yaşanan olayın ardından "Sözlüğün geldiği nokta!" şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Eleştirilen uçuruldu

 

Yazar olmak için senelerce bekleyen çaylaklar ve en ufak bir hatada sözlükten uçurulan yazarlar Kanzuk'un bu torpiline adeta isyan etti. Kanzuk'un bu torpili eleştiren bir yazar da sözlük moderatörleri tarafından uçuruldu. Alexandra Arzat'ın entrysi için, "Dünyanın en cheezy, en corny entrylerinden birine imza atmış bir yazar. kalbim ne lan? kusucam galiba, bacım git aşk mektuplarını ötede yaz." ifadelerini kullanan londonphile nickli yazar ise sözlükten kapı dışarı edildi. Dün geceden beri türlü tartışmaların yapıldığı söz konusu olay dair her şey kapansa da Ekşi Sözlük'ün ciddi şekilde yara aldığı aşikar.

 

Kaynak: Gazete Damga

Yeni Yorum