30 Eylül Cumartesi 2023

Elon Musk, Twitter'ı satın aldığına bin pişman! Reklam gelirlerinde sert düşüş

Elon Musk, Twitter'ı satın aldığına bin pişman! Reklam gelirlerinde sert düşüş

Popüler sosyal medya platformu Twitter'ı satın aldığı günden bu yana yaptığı değişiklikler nedeniyle tepkilerin odağı olan Elon Musk, Twitter'ın reklam gelirlerinde sert düşüş yaşandığını açıkladı.

 

Ünlü milyarder ve girişimci Elon Musk, Twitter'ı satın aldığına bin pişman oldu. Popüler sosyal medya platformu Twitter'ı satın aldığı günden bu yana yaptığı değişiklikler nedeniyle tepki çeken Elon Musk, reklam gelirlerinde sert düşüş yaşandığını açıkladı. Twitter'ın popülerliğini kaybetmesi ve gelirlerinin azalmasında Meta'nın geliştirdiği yeni platform Threads'ın büyük ölçüde etkisi oldu. Yakın zamanda açılan uygulama, ilk haftasında 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. Elon Musk, reklam gelirlerindeki düşüşü şu sözlerle açıkladı:

 

''AĞIR BORÇ YÜKÜ NEDENİYLE EKSİDEYİZ''

 

Elon Musk, Twitter'da bir kullanıcının paylaşımına yanıt vererek "Reklam gelirindeki yaklaşık yüzde 50 düşüş ve ağır borç yükü nedeniyle hala eksideyiz. Başka bir şeye odaklanmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmalıyız" ifadelerini kullandı.

 

ŞİRKETLER REKLAM VERMEKTEN VAZGEÇTİ!

 

Uzmanlara göre Musk'ın Twitter'ı satın almasından bu yana platforma en çok reklam veren ilk bin şirketin neredeyse yarısı Twitter'dan çekildi. Twitter son olarak, uygulamayı ücretsiz kullananlara getirilen görüntüleme kısıtlamaları yüzünden tepki çekti. Musk, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine görüntüleme sayısını artırdıklarını duyurdu.

Yeni Yorum