19 Nisan Cuma 2024

Bir dönem Amed Sportif Faaliyetler’de forma giyen Deniz Naki, Almanya’da uyuşturucu satıcılığı ve haraç isteme suçlarından tutuklandı

Bir dönem Amed Sportif Faaliyetler’de forma giyen Deniz Naki, Almanya’da uyuşturucu satıcılığı ve haraç isteme suçlarından tutuklandı

Terör örgütü PKK’ya desteği nedeniyle futboldan men edilen Amed Sportif Faaliyetler eksi futbolcusu Deniz Naki, Almanya'da uyuşturucu ve haraç suçlarından tutuklandı.

 

Alman Welt haber sitesi, PKK'ya verdiği destek sonrası "Türkiye'de ırkçılığa maruz kalıyorum" diyerek Almanya'ya kaçan Naki'nin önce gözaltına alındığını ve uzun süre gözaltında kaldıktan sonra tutuklandığını yazdı.

 

Aachen Savcılığı Sözcüsü Jan Balthasar, isim vermeden iki kişinin suç örgütü kurmaktan gözaltına alındığını doğrulayarak, söz konusu kişilerin terör örgütü PKK'ya sempatilerinin bulunduğu yönünde bulgular olduğunu vurguladı.

 

Kuzey Ren Vestfalya eyalet polisinin ise Naki'nin kurduğu örgütün PKK'ya finansman sağladığından şüphelendiği belirtildi.

 

NEVRUZ KUTLAMALARINA PEŞMERGE KIYAFETİYLE KATILDI

 

Gençlerbirliği ile yolları ayrılan ve bir süre kulüpsüz kalan Deniz Naki, daha sonra Amed Sportif Faaliyetler ile anlaştı. Burada terör örgütüne verdiği desteği sürdüren futbolcu, 2016'daki Nevruz kutlamalarına peşmerge kıyafeti ile katılmıştı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyon yaptığı Afrin'deki YPG'li teröristlere destek çıkan Naki, Almanya'nın Köln şehrinde yapılacak mitinge herkesi sosyal medyadan davet etmişti.

 

Deniz Naki, 2018 yılında Amedspor forması giyerken ayrımcılık ve ideolojik propaganda yaptığı gerekçesiyle TFF'den 3 yıl 6 ay sahalardan men cezası almış, cezası 3 yılı aştığı için ömür boyu futboldan men edilmişti.

 

 

Yeni Yorum