20 Haziran Perşembe 2024

Fenerbahçe camiası şike şaibesinden kurtulurken, o dönemde operasyonu destekleyen Ekrem İmamoğlu'nun sözleri yeniden gündem oldu!

Fenerbahçe yönetimi ve spor kulübüne yönelik 'Futbolda Sözde Şike Kumpası'nda dün sona gelinirken, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin beraat kararını onaması ile tamamen aklanan sarı lacivertli camia bunu coşkuyla kutladı. 3 Temmuz sürecinin tamamlanmasının ardından, Fenerbahçe'ye düzenlenen şike kumpası sürecinde, terör örgütü FETÖ'nün kanalı Samanyolu'na telefonla bağlanan Ekrem İmamoğlu'nun kulübü hedef alan açıklamaları yeniden gündeme geldi.

 

3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan 'Futbolda Sözde Şike Kumpası' davasında ceza yargılaması süreci dün sona ermiş; İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu ile diğer isimler hakkında verdiği beraat kararı, Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

 

Fenerbahçe camiası şike kumpasından kurtulmanın mutluluğunu yaşarken, şu an İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nun Şike Operasyonu 2. dalga gözaltıları sürecinde operasyonu desteklediğine dair açıklamaları bir kez daha gündeme geldi.

 

superhaber.tv’nin haberine göre; Şike davasından beraat eden ve şaibeden kurtulan Fenerbahçe camiasının, o dönemde FETÖ ile birlikte hareket eden ve şike iddiasını güçlü bir şekilde destekleyen Ekrem İmamoğlu'na şimdi nasıl bir karşılık vereceği merak ediliyor.

 

Fenerbahçe'ye düzenlenen şike kumpası sürecinde, terör örgütü FETÖ'nün kanalı Samanyolu'na telefonla bağlanan Ekrem İmamoğlu'nun Fenerbahçe'yi hedef alan açıklamalarını tekrar gündeme geldi.

 

ŞİKE OPERASYONLARINI 'ÇOK OLUMLU BULUYORUM' DEMİŞTİ

 

Samanyolu Tv yayınına katılan Ekrem İmamoğlu, "Bunu olumlu yorumlamanın dışında yapacak çok bir şey yok. Çok olumlu yorumluyorum. Artı söylediğiniz bir şeyin karşılığı olarak yani kanıtlanmıyordu. İspatlanmıyordu diyordunuz. bence öyle söylemeyelim. Bugüne kadar kanıtlanmak istenmiyordu ya da ispatlanmak istenmiyordu diyelim. Dolayısıyla kararlı gidişlerini ve bu süreci yöneten herkesi kutluyorum. İnşallah sonuçlarına en kısa zamanda varılır. Sonuç çünkü çok önemli. Süreç uzadığı taktirde farklı yorumlara başlanır ve gerçekten fayda yerine sıkıntı vermeye başlar. Onun için sürecin çok hızlı işlemesi lazım. Karar mercilerinin hiç bir duygusallığa kapılmadan kararlarını vermesi lazım. Aksi taktirde görüyorsunuz ki UEFA da, FIFA da 'Kesin karar vereceksiniz ve kesinlikle bu işin içinde olanları cezalandıracaksınız şeklinde ihtar gönderdi." diyordu.

Yeni Yorum