22 Şubat Perşembe 2024

Soykırım destekçisi İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel Antalya’da gözaltına alındı! TFF’den açıklama

Soykırım destekçisi İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel Antalya’da gözaltına alındı! TFF’den açıklama

Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Antalyaspor - Trabzonspor maçında attığı golden sonra skandal bir harekete imza atan İsrailli oyuncu Segiv Jehezkel gözaltına alındı.

 

Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Antalyaspor - Trabzonspor maçında attığı gol sonrası yaptığı hareketten dolayı kadro dışı bırakılan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladığı İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel gözaltına alındı.

 

Antalyaspor Basın Sözcüsü Evren Alkan, kadro dışı kalan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in sözleşmesinin feshi için avukatların çalıştığını ve kısa sürede sözleşmenin feshedileceğini bildirdi.Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Antalyaspor - Trabzonspor maçında attığı gol sonrası yaptığı hareketten dolayı kadro dışı bırakılan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladığı İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel gözaltına alındı.

 

Antalyaspor Basın Sözcüsü Evren Alkan, kadro dışı kalan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in sözleşmesinin feshi için avukatların çalıştığını ve kısa sürede sözleşmenin feshedileceğini bildirdi.

 

TFF’DEN AÇIKLAMA

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor'a attığı golün ardından yaptığı hareket nedeniyle tepki çeken ve Bitexen Antalyaspor tarafından kadro dışı bırakılan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'i kınadı.

 

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

 

"Trendyol Süper Lig'de oynanan Bitexen Antalyaspor-Trabzonspor maçında futbolcu Sagiv Jehezkel'in hiçbir şekilde kabul edilemez davranışını kınıyoruz. Bitexen Antalyaspor'un futbolcu ile ilgili aldığı kadro dışı bırakılma kararını yerinde buluyoruz. Sorumlular ile ilgili gerekli işlemler ve disiplin soruşturmaları ivedilikle başlatılmıştır. İnsanlık onurunu ve Türk toplumunun vicdanını rahatsız eden bu hareketin sorumluları ile ilgili gereğinin yapılacağından kamuoyunun şüphesi olmasın."

 

NE OLMUŞTU?

 

Süper Lig'in 20. haftasında Sergen Yalçın yönetimindeki Antalyaspor sahasında Abdullah Avcı'nın ekibi Trabzonspor'u konuk etti.

 

1-1 biten mücadelede Antalyaspor'un golünü kaydeden İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in gol sevinci ise büyük tepki topladı.

 

Bileğine davut yıldızı çizen Jehezkel gol sonrası kameralara bileğini göstererek İsrail propagandası yaptı.

 

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

 

Jehezkel'in bu sevinci sonrası futbolseverler bu davranışın kabul edilemez olduğunu ifade ederek İsrailli oyuncunun Türkiye'den gönderilmesini istedi.

Yeni Yorum