11 Haziran Pazar 2023

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 'ülkede bardak yoktu' açıklaması cımbızlanarak çarpıtıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın TV5 ekranlarında yaptığı açıklamalar sosyal medyada çarpıtıldı. Ünal'ın "Bir dönem bu ülkede bardak yoktu" dediği kısım bağlamından çıkarılarak servis edildi. Sosyal medyada paylaşılan 3 saniyelik videonun uzun hali, aslında söylenmek isteneni açıkça ortaya koydu.

 

TV5 ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, çiftçi ve esnafla ilgili sorunların olduğunu kabul ederek ABD ve Avrupa örneklerini verdi.

 

ABD ve Avrupa'nın dev bütçelere rağmen büyük sorunlar yaşamasına değinen Ünal, Türkiye'de yapılan desteklere dikkat çekti. Verilen desteklerden bahsederken 'Bunlar sorunlar olmadığı anlamına gelmiyor' diyen Ünal, bardağın boş tarafının görülmesini eleştirdi.

 

"18 YILDA BU BARDAĞIN YÜZDE 70'İNİ DOLDURDUK"

 

"Diyorum ki elimizde bir bardak var. Biz 18 yılda bu bardağın yüzde 70'ini doldurduk. Ama yüzde 30'u boş. Şimdi bu bardağın yüzde 30'luk boşluğunu da konuşalım, yüzde 70'lik doluluğunu da konuşalım." ifadesini kullanan Mahir Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Çünkü bir dönem bu ülkede bardak yoktu. Yani bırakın bardağın içindeki suyu, bardak yoktu. Ama şu anda bu bardağı yüzde 70 oranında doldurmuşuz. Yüzde 30'luk boşluk var mı var? Peki biz bu yüzde 30'luk boşluğu da Allah'ın izniyle doldurur muyuz, doldururuz." 

 

SOSYAL MEDYADA ÇARPITTILAR

 

Ünal'ın konuşmasında geçen 'Bir dönem bu ülkede bardak yoktu' cümlesi ise kırpılarak sosyal medyada servis edildi. Ancak, konuşmanın tamamı izlenince bardak teşbihiyle ne denmek istendiği açıkça ortaya çıktı. 

Yeni Yorum