23 Temmuz Salı 2024

AK Partili çocuğu hakaret edip kovan fırın sahibi gözaltına alındı

AK Partili çocuğu hakaret edip kovan fırın sahibi gözaltına alındı

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Sultangazi'de ekmek almak isteyen çocuğu Cumhurbaşkanı lehine tezahürat yaptığı gerekçesiyle hakaret ederek kovduğu iddia edilen fırın sahibinin gözaltına alındığını bildirdi.

 

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca, Sultangazi'deki bir fırında 29 Mayıs günü ekmek almak isteyen çocuğa Cumhurbaşkanı lehine tezahürat yaptığı gerekçesiyle ekmek satmayan ve hakaret ederek kovduğu iddia edilen fırın sahibi şüpheli K.Y. hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'silahla tehdit' suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

 

ÇOCUĞUN YAKINLARINA DA BIÇAK GÖSTERİP TEHDİT ETTİĞİ İDDİASI

 

Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, "29 Mayıs 2023 günü Sultangazi ilçesinde işlettiği fırından ekmek almak isteyen çocuğa Cumhurbaşkanı lehine tezahürat yapmasını gerekçe göstererek ekmek satmayan ve durumu sormak için bilahare iş yerine gelen çocuğun yakınlarına da bıçak gösterip tehdit eden fırın sahibi şüpheli K.Y. hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'bıçakla tehdit' suçlarından derhal soruşturma başlatılmış ve şüpheli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yeni Yorum