06 Haziran Salı 2023
1 yıl önce

Bakan Koca: Müzisyen film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programında bir grubun daha aşılanmasına başlanacağını açıkladı. "Yarından itibaren aşılarını olabilirler" Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin." ifadelerini kullandı.

1 yıl önce

Squid Game dizisinin sonu ilk bölümden belliymiş

Squid Game'i yeniden izleyen Netflix kullanıcıları dizinin sonunu ilk bölümde açık eden devasa ipucunu fark etti. Independent Türkçe'de yer alan habere göre; Kore dizisi, 17 Eylül'de yayımlanmasından bu yana 111 milyon hanede izlenmesiyle Netflix'in en başarılı programlarından biri haline geldi. Bu, ilk 28 gününde 82 milyon hanenin izlediği Bridgerton'ı geride bırakan Squid Game'i, Netflix'in şimdiye kadarki başlangıçta en çok izlenen dizisi yapıyor. Squid Game'i bitirenler şimdi ikinci sefer izlemek için geri dönüyor ve artık dizinin nasıl bittiğini bilerek yeni detayları fark ediyor. Aslında, büyük şaşırtmaca ileride ne olduğunu bilince epey aşikar hale geliyor. Bundan sonrası büyük spoiler içerir, bizden uyarması "Yaşlı Adam" olarak anılan Oh Il-nam (Oh Yeong-su) karakterinin aslında ölümcül yarışmaların arkasındaki beyin olduğu son bölümde ortaya çıkıyor. 6. bölümde bilye oyununu kaybettikten sonra Oh Il-nam'ın ölmüş olduğu sanılıyor ancak finalde geri dönüyor ve burada Seong Gi-hun'a (Lee Jung-jae) kendisine beyin kanseri teşhisi konduktan sonra oyunları yarattığını açıklıyor. Oh Il-nam bunu "yaşadığını hissetmek" amacıyla yapmış. Bunu akılda tutarak Oh Il-nam'ın "Kırmızı Işık, Yeşil Işık" oyunu sırasındaki davranışını izlemek olayları tamamen yeni bir gözle değerlendirmeyi sağlıyor. Robot arkasını döndüğünde hareket algılarsa kendisini vuracak olmasına rağmen Oh Il-nam çok az korkuyla koşuyor. Aslında bir aşamada gerçekten hareket ediyor ancak robot onu öldürmeyi başaramıyor ve oyunun tüm zaman boyunca yaratıcısını koruduğunu kanıtlıyor. Squid Game'in yıldızlarından biri, dizinin büyük başarısının ardından yaptığı bir paylaşımla Instagram takipçilerini şaşkına uğratmıştı.

1 yıl önce

Oktay Kaynarca, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin sona erdiğini açıkladı

Kaynarca, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: ''At sırtında dünyayı fethetmek kolaydır. Zor olan attan indiğinde fethettiğini yönetebilmektir'' Cengiz Han.... Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın değerli izleyicisine; yayına başladığımız ilk günden itibaren hiç eksilmeyen ilginize, sevginize, bizi ailenizden birileri olarak görmenize, sorgusuz sualsiz yüreklerinize kazırcasına sahiplenmenize, son ana kadar devam etmesi için beslediğiniz umutlarınıza sonsuz teşekkür ederim... Yedi yıl birlikte yol yürüdüğüm, birçok rekoru, başarıyı, mutluluğu, acıyı, sevinci birlikte yaşadığım 'EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ' ekibinin en büyüğünden en küçüğüne, emeği geçen bütün arkadaşlarıma; son dönem yaşanan bütün olumsuzluklara karşı duruş biçiminiz, etik tavrınız, iş disiplininiz ve yaşadıklarınıza rağmen sabrınız için yüreklerinizden öpüyorum. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Bazen söz biter, yol biter, yolculuk biter ama her bitiş bir başlangıçtır. Hoşçakalın…''

1 yıl önce

Acun Ilıcalı’nın ‘Gökhan Özoğuz’ ısrarı Kırmızı Oda’yı dibe vurdurdu! Başarılı dizi ‘yeteneksiz muhalif’ yüzünden final yapacak…

Psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayınlanan Madalyonun içi: Bir Psikiyatrin Not Defteri  adlı kitabından uyarlanan Kırmızı Oda dizisi, TV8’de 4 Eylül 2020 tarihinde yayın hayatına başladı. Başrolünde Binnur Kaya’nın olduğu Kırmızı Oda, gerçek hikayeleri ekranlara taşıyan orijinal bir yapım olması nedeniyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Ancak Kırmızı Oda’nın yeni sezonu, diğer diziler karşısında hedeflenen reyting sonuçlarına ulaşamadı. ACUN’UN GÖKHAN ÖZOĞUZ İNADI Şarkıcılığından çok AK Parti muhalifi tweetleriyle gündeme gelen Gökhan Özoğuz’un olmayan oyunculuk yeteneği, zaman zaman dizi hayranlarının tepkisini çekmişti. Kadrodan çıkarılması için Acun Ilıcalı’ya baskı yapan senarist grubu, Ilıcalı’nın ısrarı üzerine Özoğuz sahnelerini artırmak zorunda kalmıştı. Toplumda AK Parti muhalifliği ile tanınan Özoğuz’un hem oyunculukta yeteneksiz olması hem de AK Parti’ye oy veren seçmeni aşağılaması, dizinin iyi giden reytinglerini dibe vurdurdu. İLK 10’A GİREMEDİ TV8’de yayınlanan dizi, reytinglerde ilk 10’a bile giremeyince Kırmızı Oda’nın kadrosuna beğenilen oyuncu Erkan Petekkaya dahil edilmişti. Daha önce ‘Sadi’ karakteriyle çok sevilen Petekkaya’nın Kırmızı Oda’yı kurtarıp kurtaramayacağı merak konusu oldu.

1 yıl önce

ATV'nin Yalnız Kurt dizisindeki sahne beğeni topladı: “Halkı mültecilere karşı kışkırtan teröristler, iç karışıklık çıkarmayı hedefliyor”

https://twitter.com/bugunguncel/status/1515083033652736001?s=21&t=Qo9DrVN2ZSZ9nJnnnVCE1Q Osman Sınav'ın yazdığı, cuma akşamları ATV'de yayımlanan Yalnız Kurt dizisinin 12. bölümünde yer alan bir sahne gündem oldu. ATV'nin resmi Twitter sayfasında da paylaşılan sahnede, mülteciler ve mültecilere karşı olan provokatörler hakkında "Türkiye'de mülteci istemeyen teröristlerin halkı kışkırtması" sözlerinin yer alması sosyal medyada kısa süre takdir topladı

10 ay önce

RTÜK’ten, Netflix’teki Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizine inceleme!

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “RTÜK olarak dijital platformları yakından takip ediyoruz. Çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebilecek, değerlerimizi hiçe sayan içeriklere müsaade etmemekte kararlıyız. Bu bilinçle, Netflix platformunda yayınlanan Jurassic World Kretase Kampı adlı yapım hakkında inceleme başlatılmıştır.”

6 ay önce

Cem Yılmaz’a Erşan Kuneri dizisi için dava açıldı: 'alkole ve sigaraya özendirme var'

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisine alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: "Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan 'Erşan Kuneri' adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir" 'En önemli başlama nedeni özendir' Dernek adına açıklama yapan Sarıay Dernek Başkanı Dr. Şahan Can Şahan, "Dünya nüfusu sıralamasında 18. sırada olduğumuz halde, sigara içenlerin sayısına baktığımızda 8. sıradayız. Bu kesinlikle uygun bir durum değil ve azaltılmalı. Yüzde 30’a yakın sigara içme oranı var. Sigara reklamı yasak ama gizli reklam dediğimiz bir uygulama var. Bu konuda da özellikle ünlüleri kullanıyorlar. Toplum buna göz yummamalı. Biz bu anlamda çocuklarımız, gençlerimiz için hak arayışındayız. Dava açtık Cem Yılmaz’a. Daha önce kurucu başkanımız rahmetli Orhan Kural hocamızla birlikte açtığımız davalarda marka belli değil, haksız rekabete girmez gibi tamamen alakasız cevaplar verildi. Bu defa böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Bir özendirme var. En önemli başlama nedenlerinden birisi özentidir. Bir insanın bir konuda bu kadar ısrarla tüm filmlere hoş gösterecek şekilde sigara sahnelerini koyması doğru değildir. Bu ancak bir maddi menfaat temin etmekle olur" dedi. Davaya Bakan Avukat Ekrem Çatalkaya da, filmlerde gizli karteller aracılığı ile haksız menfaat temin edildiğini düşündüklerini söyledi. Ayrıca dernek İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı İhbarlar Ve Şikayetleri Değerlendirme Müdürlüğü'ne dilekçe vererek Cem Yılmaz hakkında araştırma yapılmasını ve usulsüzlük olduğu tespit edilirse savcılığa ihbar edilmesini istedi.