28 Mayıs Salı 2024
4 yıl önce

ABD Başkanı Donald Trump: Irak'taki ABD Büyükelçiliği'ne yönelik bir saldırıyı iran organize ediyor

abd başkanı, donald trump, ırak, bağdat büyükelçliği’ne saldırı, iran organize ediyor

3 yıl önce

ABD'de son ankete göre Donald Trump önde

abd, anket, abd başkanı donald trump, önde, abd başkan adayı jeo biden, geride, demokrat, cumhuriyetçi

3 yıl önce

ABD Başkanı Donald Trump'ın paylaşımına Twitter kısıtlama getirdi

Cumhuriyetçilerin lideri Başkan Donald Trump'ın yaptığı "Seçimi çalmaya çalışıyorlar" paylaşımına Twitter kısıtlama getirdi

3 yıl önce

Almanya ve Fransa, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının askıya alınmasına tepki gösterdi

Öte yandan, Fransa Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal ise, Europe 1 radyosunda yaptığı açıklamada, Twitter'ın Trump'ın hesabını askıya almasına ilişkin, "Bu karardan rahatsız oluyorum" dedi.

3 yıl önce

ABD Başkanı Donald Trump için 2. kez azil süreci başlatıldı

Trump'ın bu ikinci azil süreci ise ABD tarihinde bir ilk oldu. Watergate Skandalı'nın baş aktörü Richard Nixon da azil süreci başlamadan görevinden istifa etmişti

3 yıl önce

Donald Trump’ın veda konuşması: Yeni bir savaş başlatmayan ilk başkan olmaktan gururluyum

Daha önce seçim sonuçlarının "hileli" olduğunu savunan Trump, konuşmasında,"Bu hafta, yeni bir yönetim yemin ederek görevine başlayacak ve biz Amerika'nın güvenli ve refahının korunmasında başarılı olunması için dua ediyoruz." dedi. Trump, 6 Ocak'taki Kongre baskınına da değinerek, "Kongremize yapılan saldırıdan dolayı tüm Amerikalılar dehşete kapıldı. Siyasi şiddet, Amerikan halkı olarak değer verdiğimiz her şeye karşı yapılmış bir saldırıdır. Bu, asla hoş görülemez. Şimdi, daha önce hiç olmadığı kadar, siyasi hıncımızın üzerinde ortak değerlerimiz etrafında toplanmalı ve ortak kaderimizi oluşturmalıyız." çağrısında bulundu. Daha önce siyasette olmayan birisi olarak 4 yıl önce seçimleri kazanarak Washington'a geldiğini anımsatan Trump, "Daha önceki hayatımı ardımda bırakıp, çok zor bir arenaya adım attım. Ancak bu arena, düzgün yönetilirse çok fazla potansiyele sahip." değerlendirmesinde bulundu.

1 yıl önce

Donald Trump: Twitter'ın mantıklı ellerde olmasından mutluyum

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Twitter'ı resmen satın aldı. Satın alma işlemi, 44 milyar dolar karşılığında hayata geçirildi. Trump'tan Elon Musk yorumu Twitter tarafından sansürlenen ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'tan konuyla ilgili açıklama geldi. Trump, kendi kurduğu sosyal medya platformu "Truth Social" üzerinden yaptığı paylaşımda, Twitter'ın Musk'a satılmasını değerlendirdi. "Twitter'ı manyaklar yönetmeyecek" açıklaması Twitter'ın bir an önce sahte hesaplardan kurtulması gerektiğini belirten Trump, "Twitter'ın şimdi artık daha mantıklı ellerde olmasından ve ülkemizden gerçekten nefret eden radikal sol akıl hastaları ve manyaklar tarafından yönetilmemesinden dolayı çok mutluyum." değerlendirmesini yaptı Kongre baskını sonrası hesabı kapatıldı Trump'ın Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesapları, 6 Ocak 2021'de yaşanan Kongre baskınının ardından "baskını teşvik ettiği" gerekçesiyle tamamen kapatılmış, bunun üzerine Trump, Truth Social'ı kurmuştu.

9 ay önce

Donald Trump, LGBT'ye karşı: "Çocukların cinsiyet değiştirmesini ülke genelinde yasaklayacağım"

Donald Trump, LGBT karşıtı söylemlerine devam ediyor. Daha önce "Bizim için iki cinsiyet var: Yalnızca erkekler ve kadınlar." diyen Trump, son konuşmasında eyaletlerin tamamında çocukların cinsiyet değiştirmesini yasaklayacağını söyledi.

1 2