09 Ağustos Salı 2022
1 yıl önce

İsmail Saymaz'ın S-400 yorumu alay konusu oldu: F-16'larla bu işi yapıyorduk niye kullanmıyoruz?

Gazeteci İsmail Saymaz TV100'de katıldığı programda, hava savunma sistemi S400'ler hakkında ilginç bir çıkışta bulundu. HSS'lerin yerine F-16'ların kullanılabileceğini belirten Saymaz, tehlike anında aktifleşen sistem için 'Aldık niye kullanmıyoruz?' diye konuştu.

10 ay önce

İsmail Saymaz: Sedat Peker’in sesi tam kısıldı

HalkTV ekranlarında yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası, programında, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in neden tweet atmadığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Gazeteci İsmail Saymaz, Peker'in Birleşik Arap Emirlikleri tarafından engellendiğini dile getirdi. Peker’in caresizliği ekibine de yansıdı Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in basın işlerine bakan Emre Olur içinde bulundukları çaresizliği, “Umutsuzluğa kapılmayın verilen sözler tutulacak. “Ya bir yol bulacağız, eğer ki bir yol bulamazsak yeni bir yol açacağız.” tweeti ile ifade etti. Öte yandan, suç örgütü elebaşı Peker’in oğlu Celal Han Peker kendini alkole vurdu.

7 ay önce

Halk TV’de İsmail Saymaz’ın “AK Parti'de bir pudra şekeri skandalı daha” haberinin şantaj olduğu ortaya çıktı

Yozgat Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle; Yozgat eski Merkez İlçe Başkanı K.K.; işyerinde komplo kurularak gizli görüntülerinin çekildiği, bu görüntüler üzerinden şantaj yapılarak para istendiği, buna karşı çıkması üzerine gizli çekilen görüntülerinin servis edildiği yönündeki şikayeti üzerine, 3 şahıs gözaltına alınmış, bunlardan 1’i tutuklanmıştır. 2 şahsın adli işlemleri sürmektedir.

7 ay önce

Erk Acarer'in yerini İsmail Saymaz'a verdiler

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) iletişiminin kesilmesiyle medyanın satılık kelemlerine sözcülüğünü yaptırmaya başlamıştı. İlk olarak Almanya’da yaşayan kendisi gibi firari Erk Acarer devreye sokan Sedat Peker, Acarer’den istediği verimi alamayınca devreye Halk TV'den İsmail Saymaz’ı soktu. Friedrich Naumann Vakfı’nın Türkiye’deki medya projesi olan “140 Journos” kanalında bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni karalayan “ya devlet başa” belgeselinde firari suç örgütü elebaşı Peker’i öven İsmail Saymaz, Erk Acarer’in yerini aldığını ispatlamış oldu. İsmail Saymaz kimdir?

7 ay önce

FETÖ, PKK destekçiliğinde DHKP-C Sözcülüğüne… Atatürk düşmanlığından Mafya Sözcülüğü’ne işte İsmail Saymaz!

FETÖ yanlısı paylaşımlarıyla dikkat çeken Saymaz'ın Atatürk konusunda yaşadığı dönüşüm de sosyal medya paylaşımlarında en çok öne çıkanlardan biri oldu. Atatürk düşmanlığına varacak kadar paylaşımlarda bulunan Saymaz'ın sonrasında Atatürk'ü desteklediği paylaşımları kafaları karıştırdı. DHKP-C'yi destekleyen fotoğraflar çekilen Saymaz'ın Türkiye'de binlerce insanın ölümünden sorumlu eli kanlı terör örgütü PKK yanlısı paylaşımları da bulunuyor. İsmail Saymaz son olarak Halk Tv aracılığıyla mafya sözcülüğüne soyundu.

6 ay önce

Kur'an kurslarını hedef alan İsmail Saymaz küçük çocukların etkinliğinden rahatsız oldu

Gazeteci ve Halk TV yorumcusu İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Kur’an Kurslarını ve öğrencilerini hedef gösterdi. İsmail Saymaz, dün Rize'deki Güneysu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı’na bağlı 4-6 yaş Gül Bahçesi Kur’an Kursuna giden çocukların Mekke'nin Fethi'ni temsilen yapılan etkinliğe ait görüntüler paylaştı. Saymaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Dün Rize’de Güneysu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı’na bağlı ‘4-6 yaş Gül Bahçesi Kuran Okulu’na (sıbyan mektebi) giden çocuklara Mekke’nin Fethi gösterisi yaptırıldı. Çocuklar tavaf ettirildi, el kadar kızların başı bağlandı. Belediye Başkanı dahil bütün ilçe protokolü orada…" 'MESCİTTE KONFERANS YAPIYORLAR' Bununla da yetinmeyen İsmail Saymaz, Kaymakam Arif Oltulu’nun Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etmesi üzerinden mescitleri hedef aldı. Saymaz “Önceki gün yine Güneysu… Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Kaymakam Arif Oltulu geliyor. Okulun konferans salonu varken, mescidinde konferans yapılıyor. Konu, dini meseleler mi? Hayır, kaymakamlık mesleğinin zorlukları” dedi. SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI İsmail Saymaz’ın paylaşımlarına binlerce kullanıcı tepki yağdırdı. Bazı kullanıcılar etkinlikte rahatsız edici bir durum olmadığını, aksine çok beğendiklerini ve takdir ettiklerini söyledi. Bazı kullanıcılar da "Mekke "Müslümanlar" için kutsal bir mekandır. Fetih ruhu da kıyamete kadar bakidir. İnanca saygılı herkes Müslümanların inanç ve uygulamalarına saygı duyar” ifadeleriyle küçük çocukların din eğitimlerini pekiştiren etkinlikleri desteklediklerini belirtti. Tepkiler arasında Saymaz'a sert ifadeler de vardı. Bir kullanıcı, “Çık ve dürüstçe bu dine ve bu din ile ilgili olan her şeye düşmanım de. Hiç değilse düşmanımız dürüst diyelim” ifadelerini kullandı.

6 ay önce

İsmail Saymaz yine algı peşinde: 'TÜGVA davayı kaybetti' yalanı anında çürütüldü

Yeni Şafak’ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl ekim ayında Türkiye Gençlik Vakfı'nın Büyükada'da bulunan ofisinin kira sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti. İBB ekipleri, zabıtalarla ofise girerek vakfın eşyalarını hiçbir kayıt tutmadan hukuka aykırı bir şekilde götürdü. Büyük tepki toplayan olayın ardından taraflar arasındaki mahkeme süreci hala devam ediyor. Algı operasyonuna destek verdiler Olayın yankıları hala sürerken, muhalif medya yine algı operasyonu yaparak kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Halk TV yazarı İsmail Saymaz bugün kaleme aldığı köşe yazısında TÜGVA'nın davayı kaybettiğini, önümüzdeki günlerde Büyükada'daki binayı boşaltacağını iddia etti. Muhalif yayın organları ise Saymaz'ın iddialarını haberleştirerek algı operasyonuna destek verdi.

5 ay önce

CHP trolleri Twitter’da kapıştı! İsmail Saymaz ve Atilla Taş sert sözlerle birbirine girdi

Saymaz ise Taş’ın kendisine hediye ettiği kitabı paylaşarak, ‘cezaevi anılarını yazdığın kitabını “Güzel adam, güzel dost” diye yazarak, bana armağan ettin’ ifadelerini kullandı. Atilla Taş ve gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesapları Twitter üzerinden bir tartışma yaşadı. Taş, Saymaz’ın yaptığı bir paylaşım nedeniyle cezaevinde kaldığını belirterek, “Gizli bi eleman olduğunu düşünüyorum. O kadar zıplıyosun kimse tık demiyor!” ifadelerini kullandı. https://twitter.com/atillatasnet/status/1499887313928732674?s=21 Saymaz ise Twitter hesabından yaptığı “Evet, @AtillaTasNet ben tweet atarak, cezaevinde kalmana yol açtım (!) Ve sen de cezaevi anılarını yazdığın kitabını “Güzel adam, güzel dost” diye yazarak, bana armağan ettin” dedi. https://twitter.com/ismailsaymaz/status/1499895583481417732?s=21 ‘GİZLİ Bİ ELEMAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’ “Hazır İsmail saymaz muhabbeti açılmışken, O ve türevleri yüzünden 1 yıl daha hapis yatmak zorunda kaldım. Şimdi o halk tv’den yüzbinler kazanırken ben yurtdışına bile çıkamıyorum! :) Seninle bütün bu halkın önünde hesaplaşacağız. Yiyosa Halk TV’ye davet et orada anlatayım yediğin naneyi, yerse tabi! Benim ömrümden bir yılımı nasıl çaldığını! Aynı İsmail Saymaz biz mahkemede serbest kalınca bir tweet atarak fetöcüleri serbest bıraktılar diyor ve biz bir yıl daha hapiste kalıyoruz! https://twitter.com/atillatasnet/status/1499897281105088514?s=21 ‘İSMAİL SAYMAZ’A SAKIN GÜVENMEYİN’ Bak İsmail Saymaz, senden bir yıl alacağım var! Gizli bi eleman olduğunu düşünüyorum. O kadar zıplıyosun kimse tık demiyor! bana yaptıkları gibi almıyorlar mesela! Atatürk’ü sevmezdin tapar oldun! Ama bu kez çok pis bi adama çattın! çözeceğim seni olm!. Beni arayıp abi çok özür dilerim. Olayların buraya geleceğini bilmiyordum dedin. Ben de sana inandım. Anlat İsmail duysun insanlar!. Anlatsana olm bunu yazdırmak için sarfettiğin cümleleri, pişmanlığını anlatsana olm! Niye sustun? Bu gece üzdüğüm herkesten özür dilerim. Ama İsmail Saymaz’a sakın güvenmeyin!.”

1 2