22 Şubat Perşembe 2024
1 ay önce

BBP Genel Başkanı Destici'den Murat Kurum'a destek: "Hayırlı olsun dileklerimi ilettim"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Biz İstanbul'da aday göstermeme eğilimindeyiz." dedi. Destici, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sayın Murat Kurum olmak üzere diğer büyükşehir belediye başkan adaylarını adaylarının arayarak hayırlı olsun dileklerimi ilettim." ifadelerini kullandı.

3 ay önce

BBP lideri Mustafa Destici: Gazze için ümit Türkiye'dir, Türk milletidir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail ile Filistin arasında yaşananlara ilişkin, “Arap Birliği'nin liderleri ile İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri Türkiye olmasa kıllarını dahi kıpırdatmamaktadırlar. Onun için yine ümit Türkiye'dir, Türk milletidir” dedi.Ne

4 ay önce

Mustafa Destici'den Ankara'daki terör saldırısı sonrası ABD'ye tepki: Sizin dayanışmanızı istemiyoruz

Ankara'daki terör saldırısını kınayan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ABD'nin terör örgütlerini cesaretlendirdiğini belirterek, 'Sizin dayanışmanızı falan istemiyoruz. Siz gölge etmeyin. Siz PKK ve terör örgütlerini desteklemeyin yeter.' dedi.

6 ay önce

BBP lideri Mustafa Destici'den Ekrem İmamoğlu'na: O koltuklarda PKK desteğiyle oturmalarına milletimiz müsaade etmeyecektir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun dün yaptığı açıklamalara ilişkin açıklamada bulundu. İmamoğlu'nun İBB başkanlığına aday olmasının yanında Kılıçdaroğlu'nun karşısına aday çıkarma fikrinden vazgeçmediğini söyleyen BBP lideri Destici, 'İstanbul ve Ankara başta olmak üzere belediye başkanlarının artık o koltuklarda PKK desteğiyle oturmalarına milletimiz müsaade etmeyecektir.' dedi.

1 yıl önce

Mustafa Destici: 6’lı masa yetkiyi alırsa Türkiye, Suriye gibi kaosa gider

BBP Lideri Mustafa Destici, 6'lı masayı eleştirerek "Bunlar maazallah böyle bir yetki ellerine geçirseler Allah korusun Suriye gibi, Libya gibi, Irak gibi kaosa gidecek bir Türkiye görürüz” dedi.

1 yıl önce

BBP Lideri Destici: HDP’nin, milli güvenlik meselesi olduğunu ifade ettik

Destici, “Defalarca, HDP'nin TBMM'deki varlığının,Türkiye için milli güvenlik meselesi olduğunu ifade ettik. Bütçe görüşülürken, Meclis kürsüsünden, devlet sırrı olan istihbarat komisyonu raporlarının PKK'nın sivil uzantısı sözde milletvekilleri tarafından açıklanması, rezalet ve ihanettir.” dedi. https://twitter.com/mustafa_destici/status/1601571396530110464?s=46&t=KSngN7jA26saYsI4DZwWfQ

1 yıl önce

Destici'den 'anayasa değişikliğiyle' ilgili altılı masaya net mesaj: Meclise gelince şapka düşecek kel görünecek

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Eskişehir'de bir otelde partisinin İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen 'Kadın Buluşmaları' programına katıldı. Destici, programa davet edilen şehit yakınları ile engelli bireylerin masalarını tek tek gezerek, çiçek hediye etti. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olabilmek ve aday olduğu takdirde de seçimi kazanabilmek için başörtüsüyle ilgili bir yasa değişikliği teklifini gündeme getirdiğini söyledi. Bu konudaki anayasa değişikliği teklifinin hazırlandığını anlatan Destici, şunları kaydetti: "CHP'ye ve onun şu anda ABD'de bulunan Genel Başkanına sesleniyorum. Diyorum ki 'Gel eğer sen inanç hürriyeti konusunda samimiysen, başörtüsü serbestliği konusunda samimiysen gel hep birlikte anayasayı değiştirelim ve bu meseleyi kökünden çözelim' diyorum. Ama göreceksiniz yapmayacaklar. Çünkü 2008'de yine AK Parti, MHP, BBP anayasayı değiştirdi ama Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin Grup Başkanvekili olarak Anayasa Mahkemesi'ne gitti ve bunu iptal ettirdi. Biz CHP'yi tanıyoruz ama şu anda bakalım İYİ Parti ne yapacak? Sayın Meral Akşener ne yapacak? Bu hususta da CHP'nin yanında mı duracak? Yoksa inanç hürriyetinin yanında mı duracak? 6'lı masanın yanında mı duracak? Başörtüsü serbestliğinin yanında mı duracak? Sadece o değil Sayın Davutoğlu, Babacan, Karamollaoğlu ne yapacak? Bunları da bir bir göreceğiz. Bizim anayasa değişikliği teklifimiz hazırlanıyor. En kısa zamanda meclise gelecek. Orada da kim ne yapacak göreceğiz. O zaman şapka herkesin önüne düşecek ve kel görünecek."

1 yıl önce

BBP Genel Başkanı Destici CHP'ye seslendi: Şehit polisimizin ailesinden özür dileyecekler mi?

Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi parti genel merkezinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Destici, Türkiye ile Gürcistan'ın iki dost ülke olduğunu belirterek iki ülke ilişkilerinin olumlu ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'nin tüm komşularıyla iyi ilişkiler kurmak için gerekli adımları attığına işaret eden Destici, bölge istikrarı için Gürcistan'ın huzur ve güvenliğini önemsediklerini söyledi. Mersin'in Mezitli ilçesinde polisevine dün akşam PKK'lı 2 teröristin saldırı düzenlediğini anımsatan Destici, terör saldırısını lanetleyerek şehit olan polis memuru Sedat Gezer'e Allah'tan rahmet, ailesine, Türk Polis Teşkilatına ve Türk milletine başsağlığı diledi. Destici, bazı çevrelerce, "Türkiye'de terörle mücadele adı altında bazı gazetecilerin tutuklandığı"na ilişkin iddiaların ortaya atıldığını, buna karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'de gazetecilikten dolayı tutuklanan kimse olmadığına dair yaptığı açıklamayı hatırlattı. "HDP'YE SORMUYORUM ÇÜNKÜ ZATEN HDP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PARTİSİ" Mustafa Destici, açıklamasına şöyle devam etti: "Dünkü saldırıda karşımıza çıkan 2 teröristten birinin, ismini zikretmek istemiyorum, CHP'nin ve HDP'nin 'Tutuklu ve Hükümlü Gazeteciler Tablosu'nda yer aldığını görüyoruz. HDP'ye sormuyorum çünkü zaten HDP terör örgütünün partisi. CHP'ye sormak istiyorum; acaba Türk milletinden, şehit polisimizin ailesinden özür dileyecekler mi? Türkiye'de tutuklu bulunan, gazeteci diye nitelendirilen kişiler, PKK ya da diğer terör örgütleriyle iltisakı sabit olduğu için tutuklanıyor. Bu terörist, bırakılıyor ya da cezasını çekip çıkıyor ve en son canlı bomba eylemi gerçekleştiriyor." Terör örgütünün partisi olamayacağını belirten Destici, terör örgütünün partisiyle seçimlerde iş birliği yapanların ya da yapmayı hesap edenlerin dünkü terör saldırısından ders çıkarmaları gerektiğini söyledi. HDP ile PKK arasındaki ilişkiye işaret eden Destici, "Anayasa Mahkemesinin de bütün bunları göz önüne alarak artık Anayasa'nın emrini yerine getirmesi gerekiyor." dedi. "SADECE KOMŞU DEĞİL STRATEJİK ORTAĞIZ" Janjgava ise Türkiye'nin kendileri için sadece komşu ülke olmadığını, aynı zamanda stratejik ortakları olduğunu ifade etti. Türkiye ile Gürcistan arasında geçen yıl 2 milyar doların üzerinde ticaret yapıldığına dikkati çeken Janjgava, iki ülkenin stratejik projelerde yer aldığını bildirdi. Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.

1 2 3
Server Error
500
Server Error