25 Temmuz Perşembe 2024

Adnan Oktar'a operasyonlardan önce haber veren eski bakan CHP'li Yaşar Okuyan çıktı: 'Dostça uyardım' savunması...

Adnan Oktar'a operasyonlardan önce haber veren eski bakan CHP'li Yaşar Okuyan çıktı: 'Dostça uyardım' savunması...

Adnan Oktar suç örgütüne operasyon yapılacağını Adnan Oktar’a haber veren eski bakanın CHP'li Yaşar Okuyan olduğu iddia ediliyor. İddiaların sorulduğu Okuyan, "Bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini yanlış bir şey yapmayın diye dostça uyardım. Yanlış yapmamaları için uyardım" dedi.

Eski Emniyet Müdürü Furkan Sezer'in, Adnan Oktar grubuna yönelik operasyon öncesinde Oktar'ın eski bir bakan tarafından uyarıldığını öne sürmüştü.

 

Bu ismin kim olduğu merak edilirken eski bakan Yaşar Okuyan ismi öne çıktı.

 

İddiaların sorulduğu Okuyan, "Bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini yanlış bir şey yapmayın diye dostça uyardım. Yanlış yapmamaları için uyardım" dedi.

 

"ESKİ BİR BAKAN 'HOCAMIZI UYARIN' DEDİ" İDDİASI

 

8 bin 658 yıl hapse mahkum edilen Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyonlar, yıllar geçse de gündemden düşmüyor. Operasyonun yapıldığı dönemde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer'in, eski bir bakanın Adnan Oktar'ı soruşturma konusunda uyardığını ve "Adliyede sizinle ilgili bir hazırlık süreci var, süreç yürüyor, dikkatli olun, hocamızı uyarın" dediğini iddia etmişti.

 

YAŞAR OKUYAN'A İDDİALAR SORULDU: DOSTÇA UYARDIM

 

Bu ismin kim olduğu merak edilirken Sözcü'den Saygı Öztürk, Furkan Sezer'in kastettiği bakanın Yaşar Okuyan olduğunu açıkladı. İddiaların sorulduğu Okuyan'ın, "Ben bunların televizyonlarına birkaç kez röportaja çıktım. Bir kere de iftarına gittim. Onların dışında bunlarla bir bağlantım yok. Ancak bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini yanlış bir şey yapmayın diye dostça uyardım. Yanlış yapmamaları için uyardım" dediği öğrenildi.

Yeni Yorum